Зустріч голови Харківської облдержадміністрації з Послом ІталіїОчільниця регіону Юлія Світлична зустрілась з Послом Італії. Співпрацю в освітній, медичній, економічній  та культурній сферах обговорили губернатор Харківщини Юлія Світлична та посол Італії. Зустріч пройшла сьогодні у обладміністрації. Це – вже не перший візит пана посла на Харківщину. Губернатор зазначила, що співпраця між регіоном та Італією вже має результат. Зокрема – прямі авіарейси.

Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації

Які допомагають нашим громадянам, землякам побачити Італію, ознайомитись з її культурною спадщиною і надзвичайно важливо для двосторонніх відносин те, що ми маємо пряме авіасполучення. У 2017 році Італія стала 6-м торгівельним партнером України серед країн за обсягом торгівлі і 3-м – за обсягом товарообігу.

Посол Італії зазначив, що італійці активно співпрацюють, зокрема, з Каразінським університетом. Вже зараз у виші проходить українсько-італійська конференція з астрофізики. Мета її – створення спільних проектів двох країн. Також, Посол висловив зацікавленість щодо співпраці у медичній сфері.

Давіде Ла Чечіліа, Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки

Ми хотіли би, щоб Україна та Італія співпрацювали у медичній сфері. У нас в Італії є 2 університети, які готові співпрацювати. Це центри, які займаються серцевою хірургією. Хотіли би розвивати цей сектор не тільки в Києві.

Юлія Світлична, підбиваючи підсумки зустрічі, зазначила, що країни і надалі співпрацюватимуть у багатьох сферах.

Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації

Маємо домовленість про активізацію економічного і бізнес-діалогу, яка надасть можливості залучення інвестицій, а також нових проектів на території Харківщини. Також, говорили про майбутні проекти у сфері медичній. Будемо домовлятись про взаємовідносини між нашими науковими установами та комплексами медичними для взаємообміну і думок, і різних напрацювань.

Також, країни будуть продовжувати співпрацю в освітній та культурній сферах – зазначила губернатор. І додала – в області до кінця року відбудеться кілька заходів, мета яких – зблизити українську та італійську культури. Нагадаємо, 29 вересня у Харкові пройде головний економічний форум року «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи». Делегації з багатьох країн світу приїдуть до нашого міста на запрошення голови області Юлії Світличної, аби взяти участь у заході, налагодити взаємини, як на дипломатичному, так і на бізнес-рівнях. Зокрема, на форумі буде присутньою  і делегація з Італії.

Кристина Загребельна, Дмитро Поздняков.

А поделиться?