Зоозащитники рассказали журналистам о героическом поступке харьковчанинаMisto.KH.UA продолжают следить за резонансными событиями Харькова. Сегодня мы попросили рассказать нам о текущей ситуации в городе зоозащитницу Марину Суркову.

«Із останніх подій цього місяця можу розказати про один кричущий випадок — померла бабуся. Сусіди почули неприємний запах з квартири лише через 10 днів. Разом з трупом жінки знайшли труп собачки, яка померла від зневоднення. А там ще виявилися коти. Але поліцейські виявилися на стільки жорстокими, що не надали котам ані води, ані їжі… просто забрали трупи, закрили/опечатали квартиру і залишили котів помирати.

26 липня в поліцію звернулися сусіди літньої жінки, з квартири якої доносився трупний запах. Поліцейські в квартирі виявили труп жінки десятиденної давності. Труп забрали, квартиру опечатали. Сусіди сказали, що у жінки була собака і два кота. Але поліцейські ні собаки, ні котів не бачили, і не шукали серед завалів (квартира вщент забита сміттям). Сусід зверху сказав, що один з котів залазив до нього на балкон і пив воду, яка капала з кондиціонера. Кота він побачив вчора і на мотузці зі свого балкона цей добрий чоловік, проявивши найкращі людські якості, спустив баночки з їжею і водою на нижній балкон котам. Лай або виття собаки сусіди не чули, тому вирішили, що собака померла від зневоднення. Зоозахисники почали дзвонити дільничному, у відділ поліції, шукати виходи на слідчого. У райвідділі підтвердили, що до квартири прийде слідчий, а також представник КП «Центр поводження з тваринами» (забрати трупи тварин) і ТОВ «Чистий дім» (труїти тарганів). Ми (5 волонтерів) теж прибули на місце. Попросили віддати котів нам, якщо вони ще живі. Слідчий пішла нам на зустріч. Перенесла труєння тарганів на інший день. У квартирі, звичайно, завал, одного кота ми зловили протягом 5 хвилин. Другого довго шукали і не знайшли, він ховався під купами сміття. Представник КП «Центр поводження з тваринами» відмовився допомагати нам у пошуку живого кота. Мабуть для нього було важливим забрати труп і отримати за це гроші.

Іншого кота довго не могли знайти. Він ховався під купами сміття. Слідчий не дозволила винести сміття з квартири. Тому ми перекладали сміття з купи до купи але це ніяк не допомагало знайти кота. Представник ТОВ «Чистий дім» хотів якнайшвидше провести обробку квартири, навіть не дивлячись на присутність в ній живого кота. Ми йому казали, що спочатку потрібно знайти кота, інакше він отруїтися хімікатами від обробки (втім «Чистий дім» сам прекрасно це знав), але йому було абсолютно байдуже. Він хотів швидше виконати свою роботу, і навіть погрожував, що більше не приїде за цією адресою, якщо йому не нададуть можливості негайно провести обробку квартири.

На превеликий жаль, другого кота ми так і не знайшли», — рассказала нам о буднях зоозащитников Харькова Марина Суркова, член Правления Общественной организации «Лига помощи животным», вице-президент Ассоциации зоозащитных организаций Украины.

Автор: Александр Кузьменко

Реклама

А поделиться?