Зеленський в Харкові просив Ярославського допомогти з заводом МалишеваПід час наради в Харкові 6 листопада президент України Володимир Зеленський попросив у харківських бізнесменів забезпечити умови роботи на Харківському заводі ім. Малишева. Погодився Олександр Ярославський.

Президент Володимир Зеленський, побувавши на заводі Малишева, констатував  жахливі умови на підприємстві. А під час доповіді директора ДК «Укроборонпром» Айвараса Абромавічуса звернувся до нього з питанням, чи можна забезпечити людям умови праці. Абромавічус відповів на питання позитивно, але уточнив, що для цього потрібна, в тому числі, фінансова державна підтримка.

«А можна тоді питання. Зараз державі дуже складно. Держава найближчим часом закриє всю заборгованість. А можна з приводу умов. Звертаюся до нового глави ХОДА: можете зібрати бізнес? Я розумію, державне підприємство. Але можна зібрати Харківську бізнес асоціацію і зробити людям умови? Якщо це можна зробити», — сказав Зеленський.

Після цього він звернувся до присутнього в залі Олександра Ярославського з питанням, чи може він та інші представники бізнесу забезпечити умови на заводі Малишева до зими. Після цього між Ярославським і президентом стався такий діалог:

Олександр Ярославський: Це не нове питання. Таке ж питання було на ХТЗ. Він стояв, я два роки або три платив зарплату. Так само ми билися-билися, поки не запустили цей завод. Але потім прийшла СБУ … Так, і директору мало не дали 15 років.

Володимир Зеленський: Ніяке СБУ до вас не прийде.

О.Я.: Я сподіваюся, так. Я його рік його ховав по підвалах.

В.З.: Не треба більше нікого ховати, і якщо він в підвалах, будь ласка, випустіть людину.

О.Я.: Сьогодні майже 3 тисячі людей мають зарплату, мають роботу, а це підприємство ми втратили б так саме…

В.З.: Так, сто відсотків. Але можна хоча б зараз нам допомогти? .. Можна бізнесменів зібрати …

О.Я.: Я вже зібрався, не треба мене збирати. Багато бізнесменів не треба, тому що то футбол, то волейбол, а потім я один опиняюся … Збирають всіх, а плачу я один.

В.З.: Ну, в цілому, зараз вас чекає така ж конструкція. Якщо можна.

О.Я.: Я вже зрозумів. Вважайте, що питання закрите, не треба законопроекту. Всі підприємства «Укроборонпрому» я не потягну один, але Малишева на себе візьму.

Нагадаємо, як писав портал «Коментарі. Харків», Зеленський в Харкові вимагав розібратися, чому заводи «Укроборонпрому» занепадають.