Ще одна жертва в’яленої риби: у Харкові в реанімації опинилась 22-річна дівчина22-річну харків’янку привезли до лікарні у вкрай тяжкому стані. Дівчина має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту і перші симптоми ботулізму сприйняла як загострення старої недуги, тож звернулася до медиків лише на другий день, коли стан різко погіршився. 

За темою

>
Хвиля ботулізму: поради лікаря як вберегтися від хвороби

«В украй тяжкому стані з вираженою дихальною недостатністю. На другу добу захворювання», — каже лікар обласної інфекційної лікарні Андрій Бондаренко.

У харківських лікарнях антитоксину проти ботулізму не було, тож його терміново доправляли з Києва. Нині стан пацієнтки лікарі оцінюють як стабільно-тяжкий, дихати самостійно вона не може. Ця токсико-інфекція небезпечна швидким ураженням центральної нервової системи, викликає атрофію м’язів та втрату зору.

«Проводитися, скажімо так, медикаментозна седація для того, щоб захистити клітини мозку від пошкодження токсичними речовинами, тому рівень свідомості через те що вводяться лікарські препарати, ми оцінити не можемо…Нині вона (пацієнтка) знаходиться на апараті штучної вентиляції легенів», — розповів лікар.

Після перших випадків ботулізму медики закликали людей не купувати рибу хоча б на стихійних ринках, але ставляться до цього споживачі по-різному. Хтось не чув, а хтось таки остерігається купувати рибу.

Нині поліція разом з Держспоживслужбою перевіряють всю торговельну мережу, в якій постраждала купувала в’ялену рибу. Вилучений товар одразу відправили на експертизу, а кримінальну справу вже відкрили.

За інформацією Мінохорониздоров’я, з початку року на ботулізм захворіли 90 українців, з них дев’ятеро —  померли.

Сніжана Юр’єва, В’ячеслав Кузьменко, Харків, «5 канал»

Відео за темою

А поделиться?