Выселить медицинскую библиотеку в бывший туберкулезный санаторий – это верх цинизма, считают харьковчанеВ городе Харькове не смотря на жаркий август продолжаются различного рода процессы. Одним из них стало решение городских властей о переносе харьковской государственной медицинской библиотеки из помещения в центре города на околицу. С редакцией Misto.KH.UA связался многолетний читатель этой библиотеки и высказался по этому поводу.

«Впродовж останніх двох трьох тижнів в Харкові відбулась надзвичайна подія – центр медичної науки та культури, спеціалізовану медичну бібліотеку викинули з центра міста на околицю, у нежиле приміщення колишнього туберкульозного санаторію. Це має два надзвичайно важливих небезпечних наслідки – перше, за околицю від центра ніхто ніколи не поїде, отже завдання влади – відбити читача від бібліотеки, через декілька років бібліотеку оголосять непотрібною та неспроможною та можна буде її закрити та приватизувати, але ця бібліотека одна з перлин України, там є книги, яких немає у жодній інший бібліотеці нашої країни.

Друга небезпека, це бацила туберкульозу, яка зберігає здатність заражувати людей, таким чином поставлення під небезпеку зараження співробітників бібліотеки та читачів. Бібліотека підпорядкована двом центрам – вона є комунальною власністю, та належить харківській громаді під управлінням директором призначеним Харківською міською радою та Кернесом, другий центр – це Міністерство охорони здоров’я яке здійснює побічне управління, на чолі якого стоїть Уляна Супрун. Вона мала би опікуватись бібліотекою та не допустити цього неподобства. Приміщення колишнього туберкульозного санаторію знаходиться у напіваварійному стані, що звісно не додає шансів на збереження книжок, співробітників та читачів. Те приміщення, в якому зараз знаходиться бібліотека – це пам’ятка архітектури, і на збереження цієї пам’ятки саме наявність у ньому бібліотеки сприяє найпозитивніше. Коли там не буде бібліотеки – то, і пам’ятки архітектури може не стати. Харківська державна наукова медиична бібліотека, заснована у 1861 році при Харківському Медичному Товаристві і має понад сторічну історію існування. І зраз якісь чинуші хочуть фактично перервати цю історію», — высказался нам читатель библиотеки Николай Голобородько, доктор медицинских наук, профессор, хирург.

Автор: Александр Кузьменко

Реклама

А поделиться?