Вища рада правосуддя залишила на посаді суддю Харківського окружного адмінсудуВища рада правосуддя скасувала рішення дисциплінарної палати про притягнення до дисциплінарної відповідальності у вигляді подання про звільнення судді Харківського окружного адміністративного суду Зінченка.

Як пояснили у Вищій раді правосуддя, таке рішення прийнято через сплив строку притягнення судді Зінченка до дисциплінарної відповідальності.

Дисциплінарна палата у своєму рішення зазначала, що суддя Зінченко у 2013 році прийняв постанову, якою обмежив право на мирні зібрання, і внесла Вищій раді подання про його звільнення з посади. Сам же суддя Зінченко не погодився з таким рішенням і подав скаргу, у якій зазначив, що в результаті прийняття ним постанови не настали наслідки у вигляді примусового розгону учасників мирних зібрань, тому, на його переконання,  в його діях відсутні ознаки порушення присяги судді або вчинення істотного дисциплінарного проступку.

Вища рада правосуддя погодилась із рішенням дисциплінарної палати, що допущені суддею Зінченком порушення під час розгляду справи містять ознаки дисциплінарного проступку, однак закрили дисциплінарне провадження стосовно харківського судді, оскільки термін притягнення судді до дисциплінарної відповідальності за законом сплинув.

Варто зазначити, що рішення про закриття дисциплінарного провадження стосовно судді Зінченка прийнято із трьома окремими думками.

 

А поделиться?