Викрадення таємних документів у Харкові: Майора засудили за халатністьМайора засудили за недбале ставлення до служби, що призвело до крадіжки таємних документів 

Як передає Depo.Харків, вирок військовому 21 вересня ухвалив Ленінський районний суд Харкова. Підсудний — офіцер Відділу урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку в Харкові, майор.

Суд встановив, що чоловік проходить службу у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України з 2006 року. У січні 2016 року його призначили на посаду старшого офіцера відділу, де він служить до теперішнього часу.

24 листопада 2016 року начальник відділу розподілив працівників по групам та маршрутам. Майор, другий фельд’єгер та водій на автомобілі «Део Ланос» мали виконувати маршрут «ВОЦ (Нагорний)», яким повинні були перевозити і доставляти кореспонденцію органам державної влади і управління, а також банківським установам.

Після інструктажу майор отримав закріплену за ним зброю та спецзасоби — пістолет Макарова та 16 набоїв, а також автомат АКС-74У та 30 набоїв, бронежилет.

Військові отримали посилки та цінну кореспонденцію і рушили за маршрутом. Спочатку вони доставили одну посилку в банк на вулиці Слов’янській, після чого майор вирішив заїхати в «Ощадбанк» на площі Конституції.

Проїжджаючи повз «Будинок торгівлі» майор наказав водію зупинитися та разом із другим фельд’єгером попрямував до торговельного центру, залишивши при цьому зброю в автомобілі. В цей момент до службового авто під’їхали невідомі та, розбивши в машині скло, вкрали два баули з кореспонденцією, зокрема, з грифами «Таємно» та «Цілком таємно».

Крадіжка, на думку суду, стала наслідком недбалого ставлення майором до служби – він не мав права зупиняти транспорт у незапланованих місцях, залишати в машині зброю та документи без нагляду.

20 вересня 2017 року між обвинуваченим та першим заступником військового прокурора Харківського гарнізону була укладена угода про визнання винуватості, згідно якої майор визнав провину у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України.

Суд угоду затвердив та визнав офіцера винним, а також призначив узгоджене покарання — службове обмеження для військовослужбовців строком на два роки зі щомісячним відрахуванням 20% із суми грошового забезпечення в дохід держави.

Також він повинен компенсувати 15,4 тис. грн, що були витрачені на проведення експертиз.

Як повідомляв Depo.Харків, за даними джерела в правоохоронних органах, окрім службових документів, тоді невідомі викрали більше 3,5 млн грн.

Реклама

А поделиться?