Військові навчання з бойовими стрільбами провели на полігоні в Башкіровці (відео)Курсанти Нацгвардії, зокрема, випробовували протитанковий гранатомет СПГ-9 М з модернізованим прицілом і гармати БТР-4 і БТР-3, що нещодавно надійшли в спецпідрозділи.

Курсант Микола Демянишин розповідає: протитанковий гранатомет призначений для ураження броньованої техніки і противника, який знаходиться за укриттям.

Микола Демянишин, курсант Національної академії Нацгвардії України:Розглядали тільки на теорії в академії, а зараз виїхали в поле. Я можу сказати, що успішно відпрацювали навички. Складності були тільки з хвилюванням. Перший раз все-таки, зібрав волю в кулак та зробив влучний постріл в ціль.

Не дивлячись на сильний вітер і розміщення мішені, яка знаходиться на відстані кілометра, курсанти зробили 25 пострілів по цілях.

Микола Демянишин, курсант Національної академії Нацгвардії України:Зараз переходимо на всі стандарти НАТО. Те, що було раніше, вже цього нема, у нас все нове і дуже цікаве. Я вважаю, що ми рухаємося в правильному напрямку.

Також курсанти тренувалися стріляти з гармат БТР «Буцефал» 4 і БТР-3. За словами навідника-оператора Іллі Гетьмана, раніше практикувався лише на спеціальних тренажерах в академії Нацгвардії.

Ілля Гетьман, курсант Національної академії Нацгвардії України:Ощущения довольно-таки серьезные. Чувствуется, что уже мощное оружие. Чувствуешь, что уже служишь в серьезной армии, которая способна защитить свой народ на территории Украины.

Курсант розповідає: БТР-4 розроблений Харківськім конструкторським бюро з машинобудування. Техніка оснащена новітніми видами озброєння, апаратами управління і наведення. На екрані монітора фіксується відстань до цілі, кількість снарядів та інша інформація.

Олександр Ільченко, курсант Національної академії Нацгвардії України:Управління даної системи досить неважке. Даний пульт, на ньому висвітлені всі моменти, які нам необхідні під час виконання стрільб. Стрільба неважка. Важкість може залежати тільки від умов.

За словами керівника навчань, курсанти успішно виконали всі заплановані тренувальні заходи.

Володимир Афанасьєв, заступник начальника кафедри вогневої підготовки Національної академії Нацгвардії України:З’явилося нове озброєння, з’явився БТР-3, БТР-4 Е. І курсанти почали його вивчати. Вже зараз ви бачили, коли курсанти ведуть вогонь з даного БТР. Я вважаю, що мета даних занять досягнута.

Як підкреслив керівник навчань, умови були максимально наближені до бойових. На полігоні звучали вибухи і постріли, розповсюджувався дим.

А поделиться?