«Велике будівництво»: чому три об’єкти на Харківщині не відкрили вдругеТерміни введення в експлуатацію двох дитячих садків та школи з президентської програми «Велике будівництво» на Харківщині прострочили вдруге: заклади, відкриття яких перенесли на лютий, досі не працюють.

Йдеться про об’єкти на території Південноміської, Малоданилівської та Краснопавлівської громад.

Мала Данилівка

Ремонт дитсадка площею 240 квадратних метрів і спортивної зали у Малій Данилівці коштував 1,5 млн грн. За кошти громади придбали меблі та облаштували територію, розповів в ефірі програми «Сьогодні. Головне» на Суспільному Малоданилівський селищний голова Олександр Гололобов.

За його словами, відкрити дитсадок заважають бюрократичні питання.

«Ремонт закінчили ще минулого року, наприкінці року. Роботи не ведуться, вони всі завершені. Всі документи здали до ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція — ред.). Проблем із запуском груп у нас немає, крім бюрократичної тяганини», — сказав Гололобов.

«Всю програму «Великого будівництва» ми виконали на початку серпня, але через певні проблеми із закупівлею меблів… У нас двічі були проблеми з Антимонопольним комітетом. Організація програла, подаємо в Антимонопольний комітет, а там місяць розглядається і затягується час», — каже Гололобов.

У громаді чекають на відповідь ДАБІ, чи можна вводити будівлю в експлуатацію, яку мають надіслати до 11 березня.

Дитячий садок у Малій Данилівці мали відкрити 20 серпня, строки посунули на лютий 2021 року. З інформації, яке Суспільне у січні отримало від Департаменту капітального будівництва, Малоданилівська селищна рада готувала документи для ДАБІ.

Відео про усі три об’єкти вийшло на каналі YouTube «Великого будівництва».

Південне

Реконструкцію дитсадка у Південному планували закінчити 30 серпня 2020 року, терміни перенесли на лютий. Південноміський голова Олександр Брюханов каже: теж чекають відповіді від ДАБІ.

«На даний час ми відправили усі документи в ДАБІ і чекаємо від них результату. Усі документи готові. Виправили ми всі зауваження, які нам кілька разів ставили — і щоразу нові. Але ми всі усунули, і я сподіваюся, що найближчим часом ми отримаємо сертифікат на відкриття дитячого садка», — сказав Брюханов.

«Спочатку було два зауваження, потім 18. Зараз шанси практично на 100%. Я не знаю, за що ще можна зачепитися… Ми чекаємо кожного дня їхню комісію. До нас мають приїхати ще останній раз подивиться, чи усунули зауваження», — каже Брюханов.

Старий корпус дитсадка реконструювали, добудували новий триповерховий з теплим коридором, який їх поєднує. Вартість проєкту – 63 млн грн. Джерела фінансування — обласний, районний бюджети та Держфонд регіонального розвитку.

Наприкінці січня проблеми у дитсадку обіцяли усунути протягом лютого після поїздки в Південне голови ОДА Айни Тимчук.

Краснопавлівка

Капітальний ремонт школи у Краснопавлівці планували закінчити до 30 серпня, строки відклали, і станом на березень в експлуатацію не ввели.

«Велике будівництво» 2020 на Харківщині: хто не здав роботу