Вдвічі більші збитки. Кернес доручив підлеглим вивчити результати аудиту метроНа це сьогодні на сесії Харківської міської ради звернув увагу депутатів позафракційний депутат Ігор Черняк. 

«Однією з підстав підвищення (тарифу на проїзд з 5 до 8 грн у 2019 році) і те, як мотивували необхідність цього підвищення — це те, що діяльність метрополітену є збитковою. І, відповідно, щоб уникнути цих збитків і тому що ростуть заробітні плати, тарифи на електроенергію, слід підвищити ці тарифи. Але насправді нещодавно була опублікована фінансова звітність КП «Харківський метрополітен» і, згідно з цією фінансовою звітністю, її сам метрополітен публікує, збитки метрополітену за перше півріччя 2019 року в порівнянні з першим півріччям 2018 року збільшилися в два рази. Тобто 54 млн за 2019 рік, 27 млн за 2018 рік. Це після підвищення тарифів на 60%», — сказав Черняк.

Черняк сказав, що не має відповіді на питання, чому так відбувається і втримався від своєї оцінки. Натомість послався на звіт Північно-Східного офісу Державної аудиторської служби України про результати державного фінансового аудиту діяльності КП «Харківський метрополітен» за період з 1 січня 2016 року по 28 лютого 2019 року, який вийшов 26 червня. 

Автори звіту дали незадовільну оцінку ефективності управління метрополітену.  

Чинниками, які негативно впливають на діяльність підприємства, аудитори назвали, зокрема: 

реалізацію послуг за цінами нижче собівартості та несвоєчасне проведення підприємством коригування тарифів;

функціонуючу на підприємстві систему проведення ремонтів і технічного обслуговування рухомого складу, що веде до фінансової залежності підприємства;

недосконалу маркетингову стратегію в галузі рекламної діяльності, що призводить до недоотримання фінансових ресурсів;

нераціональне управління у сфері регулювання окремих витрат КП «Харківський метрополітен», у тому числі на оплату праці;

прийняття в окремих випадках управлінських рішень, які не сприяли ефективному використанню необоротних активів;

недостатній рівень системи внутрішнього контролю.

Коментуючи виступ Черняка, Харківський міський голова Геннадій Кернес сказав, що про звіт йому відомо і також ініціювали перевірку інформації. 

«Ми також перевіряємо комунальне підприємство. Наш департамент отримав таке завдання від міського голови. Коли будуть у нас показники, інформація, я до вашого відома її передам. І для всіх харків’ян — відносно тієї інформації, яку ми можемо передати, яка відповідає дійсності, і ту, яку ми повинні будемо виправити разом», — сказав Кернес. 

Він перепитав профільних чиновників Сергія Дульфана і Євгена Водовозова, чи зрозуміло їм його доручення і закликав надати відповідь до наступної сесії Харківської міської ради.