В СБУ назвали фейком інформацію про “таємну в’язницю” у ХарковіУ спецслужбі відмовилися від коментарів.

Служба безпеки України назвала фейком інформацію про “таємний ізолятор” у Харкові, який нібито використовувася спецслужбою для утримування без суду і слідства людей, підозрюваних у сепаратизмі.

Так відреагувала на розслідування Громадського речниця СБУ Олена Гітлянська.

“Ми не будемо коментувати фейк. Все, що треба, ми вже прокоментували”, — сказала вона.

Нагадаємо, у 2016 році делегація ООН запідозрила СБУ у незаконному утриманні людей. Але делегація не змогла відвідати деякі місця, про які вона чула численні й серйозні звинувачення у затриманні людей і можливому застосуванні тортур або жорстокому поводженні. У серпрні 2016 року правозахисники із Amnesty International і Human Rights Watch заявили, що з «таємної в’язниці» СБУ звільнили 13 осіб. 

У березні 2018 року на Громадському вийшло розслідування, в якому п’ятеро людей стверджують, що більше року без суду і слідства утримувалися в ізоляторі СБУ у Харкові, який офіційно не працює. У Харківському управлінні СБУ заперечують існування “таємного ізолятора”. За інформацією спецслужби, у зазначеному ізоляторі зробили ремонт до Євро-2012 і там планували утримувати іноземних вболівальників, які порушували громадський порядок. Але порушників не було і зараз його не використовують.

А поделиться?