В Харьковском литературном музее презентовали проект собственной реконструкции (ФОТО)В Харьковском литературном музее прошла презентация проекта реконструкции здания Литературного музея подготовленная студией архитектора Олега Дроздова. Реконструкция включает в себя изменение открытого пространства дворика музея, изменения во внутренней планировке самого здания музея, преобразования в экспозиционном пространстве и пространстве музейного хранилища.

Misto.KH.UA поговорили с заведующей научно-исследовательского отдела, и узнали о том, какие изменения ждут на музей и его посетителей.

«На сьогодні ми, музейні працівники, не відчуваємо запиту харківської громади на модернізацію місцевих музеїв. Здається, харків’яни настільки звикли до застарілої музейної інфраструктури, що більшість сучасних музеїв сприймаються як запилені, застиглі в минулому інституції — такі собі «валізи без ручки», які й кинути шкода, й нести важко. Що ви чули про модернізацію-відбудову-реконструкцію-будівництво українських музеїв? Чи потрібні харківській громаді оновлені музеї і чи взагалі ми потребуємо збереження музеїв? І якими мають бути новітні музеї 21-го століття, щоби задовольняти потреби сучасних харків’ян? Всі ці відповіді потрібні для функціонування нашого музею. Щодо конкретних і глобальних змін у дворі музею, ми плануємо при реконструкції дворика максимально зберегти ті великі дерева, що там є. Ми спочатку провели реконструкцію у головах, і лише зараз презентуємо те, що з цього вийшло», — рассказала нашему корреспонденту Татьяна Пилипчук, заведующая научно-исследовательским отделом Харьковского литературного музея.

Автор, Фото: Александр Кузьменко

Реклама

А поделиться?