В Харькове выступила надежда украинской музыкиТаємнича, чарівна та незбагненна влада музики над людиною. Вона примушує радіти й плакати, може допомогти пережити горе, зняти душевний стрес, вилікувати сердечні рани. Коли одночасно поєднуються фантастична мелодія, надзвичайно проникливі вірші та казкова манера співу, залишитись байдужим просто неможливо. В клубі Bolero виступила Христина Соловій в рамках туру «Жива вода 2017». Це стало справжнім відкриттям у світі української музики.

Що таке музика? Вдала послідовність нот? Звук, вироблений музичним інструментом? Ні, це щось більше. Як поема – стан душі поета, а картина – вилив почуттів художника, так музика – це своєрідно виражений потік емоцій музиканта. Дебютний альбом Христини Соловій «Жива вода» – це український фолк у сучасних аранжуваннях, які є синтезом стилів на межі поп-року, блюзу і джазу. Талановита молода співачка зібрала власний гурт, до якого увійшли одні з кращих музикантів країни.

Великі та зовсім маленькі, тендітні жінки та кремезні чоловіки, дівчата в вишиваних сорочках з квітами у волоссі – майже весь Харків, який цінує справжню творчість, прийшов на концерт. Виступ 19 лютого не був звичайним і для самої співачки – День народження її мами та рівно 4 роки від того дня, як вона зустріла свого продюсера. Саме тоді і почалась історія, сповнена любові, тепла та ніжності до кожного, хто слухає пісню.

Христина Соловій народилася у родині хорових диригентів і з дитинства росла в атмосфері високої музичної культури. Вона неодноразово підкреслювала свою приналежність до етнографічної групи українського етносу – лемків. Червоною ниткою через її музичну творчість проходять українські народні музичні мотиви лемків.

У першому альбомі співачки тільки дві авторські пісні. Решта десять – українські народні в сучасній адаптації. Старовинні, зворушливі композиції з давніх часів торкаються найтонших струн душі та змушують серце калататися з надзвичайною силою. Шалений шарм Христини додає кожній мелодії унікальності, розкриває пісню з особливої сторони та робить композицію на диво рідною, хоча і не чув її раніше.

Команда «ІМХО» поспілкувалася після концерту із самою співачкою:

«Точно скажу, що від лемківської тематики я ніколи не відійду. Гуцульська, бойківська тематика у перспективі. В Україні у кожного регіону є спеціальні обрядові пісні, які мені дуже подобаються. На концерті сьогодні була пісня «Чорноморчик» – це з Херсонщини. Полтавщина точно буде, а от особливо за Слобожанщиною я буду тепер слідкувати», – розповіла нам в ексклюзивному коментарі Христина Соловій.

Маленька іграшка – ведмедик – була з Христиною під час усього концерту. Вже потім вона розповіла, що це подарунок від її одногрупниці, який наразі став вже талісманом та супроводжує співачку у кожному місті під час туру.

Не могли ми й не запитати враження тих, хто був на концерті. «Сьогодні була незвична неділя, я з самого ранку відчувала величезний заряд енергії, який ввечері перетворився на святковий концерт. Це пречудова можливість пізнати нові пісні, знов і знов відчути диво талановитої співачки, що не просто “працює на сцені”, а насправді живе тим, про що йдеться в кожній пісні», – поділилася з нами Дарина.

У народну пісню вкладено душу всіх, хто співав її протягом багатьох років. І кожен, хто співає її знову, додає до неї частину своєї власної душі. І тому народна пісня багата, це справжня духовна скарбниця. Кожен, хто був на концерті в Харкові, погодиться: більш душевної атмосфери годі й шукати. Музика – стародавній вид мистецтва, що здатний об’єднувати людей. Різні за характерами, звичками, поглядами на життя, національністю, пристрастями, моральними принципами люди в залі, затамувавши подих, однаково схвильовано завмирають під зливою дивовижних, чаруючих звуків. Бо пісня, що йде від серця, здатна змінити світ на краще, імхо.

© Анастасія Халмурадова

Фото: Віктор Височин