В Харькове прошла презентация романа Виктории Амелиной «Дім для дома»В романе идет речь о львовской семье, которая живет в бывшей квартире Станислава Лема.

Авторка избрала в качестве основного нарратора домашнего пса. Смешной пудель по имени Дом рассказывает нам историю семьи — старого полковника и нескольких поколений женщин. И пес, и люди чувствуют себя неловко в небольшой львовской квартире, где жил раньше известный польский писатель.

Misto.KH.UA решили узнать у автора романа, где, как она думает, у людей находится дом.

«Хотілося би думати, що дім це не стіни, дім це люди. Дім, це ті люди які навколо нас. Скажи мені де твій дім і я скажу хто ти. Я ж лише про себе можу говорити, а для мене дім там де мої рідні люди. Колись, до цього роману, я написала оповідання про «Місто у облозі» — і мала на увазі передусім Харків. Мій роман «Дім для дома» про пошук ідентичності, чи про повернення собі ідентичності втраченої. І, так, не дивлячись на те, що я живу у Львові, і це далеко від лінії фронту, у мене є відчуття того що мій дім у облозі. Бо, насправді, вся Україна страшенно близько до лінії фронту. Вона велика насправді, але маленька та затишна», — рассказала нам Виктория Амелина.

Автор, Фото: Александр Кузьменко

Реклама

А поделиться?