В Харькове произвели удивительное музыкальное объединениеТа ти шо? Я вам кажу!

Та ти шо? Ніколи не брешу!

Та ти шо? Я зуб даю

Давай – даю! Додавай – додаю!..

Так сталося, що за останні два місяці гурт «ТНМК» вже вдруге грає концерт у рідному місті. Якщо минулий виступ був у resto & music Hall «Пробка», то сьогодні – на сцені театру імені Т.Г. Шевченка. «Чи не занадто часто?» – можете запитати ви. Ні, тому що сьогодні відбувся концерт, який запам’ятається багатьом присутнім надовго: «ТНМК» грав із Молодіжним академічним симфонічним оркестром «Слобожанський» (далі – МАСО). Давайте разом зануримося у дивовижний музичний симбіоз.

Враховуючи успішні попередні виступи МАСО та «ТНМК», харків’яни вирішили продовжити співпрацю, додавши до програми нових пісень. «Вітаю вас у цьому місті, пані та панове», – словами пісні звертаються до публіки вокалісти гурту Фагот та Фоззі. На сцені театру імені Т.Г. Шевченка справжній оркестр, тому пісні набувають академічного звучання. Кожен інструмент тут до ладу, кожний музикант грає свою головну роль. Юрій Яковенко – диригент та аранжувальник сьогоднішньої програми.

Програму сьогоднішнього концерту продовжують пісні «Шоколад» та «Фідель». «Смертельний номер, – каже Фоззі, – Фагот грає на фаготі». Він бере до рук інструмент та виконує свою партію у композиції «Проїхали». Пісню «Українська мрія» аудиторія виконує разом з музикантами. «У вас хороші голоси», – каже Фоззі. У наступній композиції, що має назву «Там, де ти тепер», Яковенко не просто диригує, а ще й виступає у якості музиканта – прикладає до губ гармошку.

Після виконання пісні «Пливе човен» Фагот розповідає, що за радянських часів вона була заборонена. Символічно, що продовжує концерт композиція «Арешт». Далі приємно здивував бітбокс у пісні «Зачекай» від музиканта, що грав до цього на синтезаторі. «З прем’єрою Вас», – вітає Фоззі. Лунають композиції «Жупан» та «Дача». Під час приспіву останньої музиканти МАСО підхоплюються та починають махати смичками. «Слобожанський рулить!» – звертається до публіки Фоззі. Справді, концерт дуже цікавий, із безліччю несподіванок.

Після виконання пісні «Восени» Фагот знімає інструмент, на якому грав партію. «Ніби не забув», – посміхається він. Ось вже музиканти МАСО вигукують: «Та ти шо?». Наступними ТНМК виконують не менш хітові «Гранули», «Дзеркало» та «Я забув». «Ми раді зіграти цю програму, це краще, що в нас є», – підсумовує Фоззі. Пісні «Мушу йти», «Файна Юкрайна» та «Зроби мені хіп-хоп» підсумовують дивовижний виступ незвичного симбіозу «ТНМК» та МАСО «Слобожанський».

Присутні в залі висловлюють подяку тривалими та гучними оплесками. Чи можливий біс на виступі симфонічного оркестру? Так, можливий! Програма концерту складена заздалегідь, тому на біс можна зіграти тільки те, що входить до неї. Музиканти знову виконують композицію «Фідель». Юрій Яковенко, Фагот та Фоззі вдаються до невеликих перемовин. Останній шуткує: «Для тих, хто не спізнюється на метро, ще одна пісня». Композиція «Дача» ставить знак оклику у чудовій концертній програмі. «Хай щастить, рідне місто. Героям слава!» – каже Фагот.

Симфонічний концерт – це щось дивовижне, бо десятки різноманітних інструментів грають в унісон. Коли ще й диригент весела та запальна людина – це надзвичайно. Слід зазначити, що у театрі імені Т.Г. Шевченка прекрасна акустика. Безумовно, спільний виступ гурту «ТНМК» та МАСО «Слобожанський» вдався на всі сто відсотків. Українська культура збагатилася ще одним незвичайним та цікавим проектом. Вважаю, що кожен хоча б один раз за життя повинен відвідати виступ симфонічного оркестру, бо музика, яку він виконує, бере за душу та проймає тебе наскрізь, імхо.

© Олег Пічугін

Фото: Катерина Осадча

А поделиться?