В Харькове презентовали современное этническое звучаниеВ «ART AREA ДК» відбувся концерт електроакустичного інді-поп гурту «ZAPASKA».

Ще до початку виступу група встигла ошелешити та здивувати зал. На сцені гурт з’явився в оновленому складі. Раніше «ZAPASKA» була дуетом, а тепер же перед нами квартет: Павло Нечитайло, Яна Шпачинська та Анастасія Агаркова (бас, спів), Олександр Вишня (барабани).

Історія формування гурту «ZAPASKA» сягає 2000 року. Засновники – фронтмен рок-гурту «Пропала Грамота» Павло Нечитайло та вокалістка бенду «ЧЕЧЕ» Яна Шпачинська.

Гурт родом з Кам’янця-Подільського. Дискографія групи налічує 4 збірки: два міні-альбоми і два лонгплеї: EP LANKA (2010), EP Translitom (2011), KONTUR (2014) та POMALU (2016). Специфіка гурту, раніше дуету, криється в використанні семплів, записаних в режимі реального часу (Live Looping), та доповненням мелодії різними народними музичними інструментами та мотивами. Творчість поєднує сучасність та загадковість етнічного звучання.

Виступ почався потужними силами природи, озвученими у пісні «Додавання – множення». Пісня акцентує увагу на могутньому впливі на людину сил природи, таких як інстинкти розмноження та збереження видів. Та й взагалі в творчості гурту простежується прямий зв’язок етнічних та природних мотивів.

Публіка не чекала виступу «ZAPASKA» «на біс», й на першій же пісні глядачі підбігли поближче до сцени, щоб танцювати.

Виступ гурту нагадував палкий діалог давніх друзів, які довго не бачились, й яким є чим поділитись. Не можу сказати, хто саме створив таку довірливу атмосферу, та глядач з групою зливались в єдине ціле.

З самого початку солістка Яна зізналась, що їм дуже приємно бути сьогодні тут, а далі публіка, буквально після кожної зіграної композиції, висловлювала гурту свою любов та захоплення їх творчістю – безбар’єрно відкрито та щиро. Між композиціями Яна згадала, що останнього разу була в Харкові на фестивалі соціальних ініціатив «Plan B» та подякувала за такий же теплий прийом сьогодні.

Після таких фраз як не можна доречною стала пісня «Не забуду тебе», яка додала пристрасті та ліричної атмосфери.

Казковим стало виконання композиції «Запитайся». Пісня створена на слова поет-футуриста Миколи Бажана. Також Яна додала, що на цей трек вони нещодавно відзняли відео кліп. «Подивіться. Бо він гарний», – порекомендувала солістка. Автором відео роботи став аніматор Олег Щерба. Тому даю таку можливість й читачам, адже кліп взято в програму американських фестивалів кіно й анімації LA San Rafael Film Festival й Open World Animation Festival, а значить він вартий перегляду.

Одним з крайніх акордів виступу стала нова композиція «Бойова рослина». Унікальність її в тому, що навіть автори твору остаточно не сформулювали його жанр. На пісню гурт відзняв лайв-відео в оновленому складі.

Розмова продовжувалась, й Яна згадувала свято Великодня та мітинг проти використання тварин у цирках, який проходив в цей день в декількох містах України (в Харкові в тому числі).

Виступу «на біс» квартет також не пожалкував. А глядач, задоволений і натхненний, продовжив чарівний вечір в «ART AREA ДК» в компанії друзів та в точці позитивно зарядженої енергетики.

© Людмила Нікітіна

Фото: Аліса Волкова

А поделиться?