В Харькове презентовали книгу о существах украинской мифологии (ФОТО)В Харьковском книжном магазине издательства «Виват» презентовали книгу современной украинской писательницы, журналистки, волонтерки и исследовательницы украинского аутентичного фольклора Дары Корний «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи».

Книга посвящена бестиарию украинской и праславянской мифологии, о том, как эти мифические существа взаимодействовали с миром людей – в седой древности, и современности.

Misto.KH.UA поговорили с писательницей об истоках её творчества, и о влиянии, которое оно имеет на людей.

«Я народилась в селі на Волині, виросла там, тому для мене все це було природно. Я дитиною вірила у все це щиро. Що сусідка поблизу була відьмою, та вміла перекидатись на жабу. А сусідка напроти вміла травами лікувати людей – тому всі її замови пробирали до кісток, але і запам’ятовувались на все життя. Я хочу щоб українці не забували про своє коріння. У нас зараз модно звертатись до Європи, але нам варто пам’ятати про своє. І мені приємно, що тут було стільки молоді – бо, це свідчить що саме молодь тягнеться до свого коріння. Українська мова стає модною, це я можу засвідчити на власному досвіді, тут, у Харкові – оскільки я говорю тільки українською, то і офіціанту у кафе спілкувались нею зі мною. У минулому році я була у Миколаєві, так виявилось що там на кафедрі філології вивчають мою творчість, пишуть курсові по моїх творах. Це дуже класно – бо, люди читаючи все це, відбувається зацікавлення нашим мифом, і люди розуміють, що це про нас написано. Ти розумієш, що це не вигадка, що цим міфам тисячі років. І в той момент коли ти усвідомлюєш це – то тебе розпирає така гордість за українців»- поделилась с нами своими мыслями писательница Дара Корний.

Автор, Фото: Александр Кузьменко

А поделиться?