В Харькове показали, как умеют любить украинские мужчины28 вересня в Арт-клубі «Корова» «час одружився із швидкістю», на декілька годин вихопивши харків’ян та гостей міста з реальності. Приїзд щиро українського рок-гурту «СКАЙ» став великою подією, створивши у Арт-клубі атмосферу окремого від навколишньої метушні світу. Саме у Харкові гурт відкрив свій концертний сезон, і саме тут вперше залунали нові пісні.

Історія популярного рок-гурту починається ще з 2001 року і триває донині, за цей тривалий період було випущено п’ять альбомів, що чарують слухача, у першу чергу, своєю чесністю.

Перед початком концерту можна було помітити, що зал заповнюється з дивовижною швидкістю: ось ти дивишся – і позаду стоїть десять чоловік, не встиг кліпнути очима – і ти вже не бачиш стіни Арт-клубу, бо весь простір заполонили люди. На сцені постійно з’являлися учасники гурту, і всі присутні затамовували подих, повні сподівання, що ось-ось почнеться концерт, але учасники лише готували сцену та музичні інструменти. Коли повний склад «СКАЙ» на чолі з фронтменом – Олегом Собчуком нарешті вийшов на сценічний майданчик, присутні, як один, дістали свої телефони і вже були готові робити знімки на пам’ять.

Першою залунала пісня «Best Друг» з другого альбому «планета С.К.А.Й.», і за ці чотири хвилини, що тривала пісня, зал встиг так захопитися, що підспівував солісту подекуди навіть голосніше, ніж він сам. У цей вечір ми мали змогу як насолодитися старими хітами, так і вперше почути нові. Соліст викладав усього себе, виконуючи пісні, а зал відповідав взаємністю. Але це був не просто концерт, то був діалог між гуртом та слухачами, бо Олег Собчук постійно заводив публіку, жартував та «давав п’ять» людям, що стояли прямо біля сцени. До речі, на концерті був присутній хлопець, що, як виявилося, їздить по всім виступам «СКАЙ», і співаки його впізнали та тепло привітали фаната. На особливо чуттєвих піснях зал вмикав ліхтарики на телефонах та пританцьовував у такт, створюючи романтичний настрій. Також, важливо зазначити, автор текстів зачіпає дуже злободенні теми, оспівуючи мир та говорячи усьому світу навкруги «ні війні», і саме на цьому «СКАЙ» «ставить знак оклику».

Співаючи, Олег Собчук так заморився, що у перерві між виконанням жартівливо сказав: «Я можу давати поради по схудненню».

Після завершення концерту, гурт подякував присутнім у залі і швидко зник зі сцени. Занадто швидко, і це не влаштовувало фанатів, що хотіли продовження вечора. Усі присутні одночасно почали скандувати «НА БІС! НА БІС!», це продовжувалося п’ять хвилин, потім десять, і голоси починали стихати, але згодом знову набирали силу. І ось, сумніви людей розвіяв соліст, що переодягнувшись, з’явився на сцені, у супроводі гітари.

«Я знаю,  яку пісню ви хочете. Вона ніколи не влазить у концертну програму. Але я заспіваю її для вас», – з цими словами залунала пісня «Тебе це може вбити», але на цьому «на біс» не закінчився. Як виявилося, саме на місці Арт-клубу «Корова» було записано стару пісню про Україну, і гурт вирішив також заспівати її у стінах модерного клубу, повертаючи усіх хоча б на хвильку у минуле, і змушуючи замислитися над майбутнім.

Наостанок було сказано багато теплих слів про публіку та місто Харків у цілому: «Ви сподобалися нам!», і логічно, що фінальною нотою такого бурхливого та емоційного концерту стала пісня «Ти сподобалась мені».

Отже, успіх українського гурту безумовно зумовлений дуже простим алгоритмом: чарівний голос вокаліста, щирий текст, що уміщує у собі усі людські почуття, та відкритий слухач, що пропускає через себе почуте, імхо.

© Ольга Гінжул

Фото: Катерина Осадча