В Харькове активизируют работу по предупреждению насилия над детьми19 октября 2017, 14:31

 

У Харкові мають намір розробити цілу Стратегію з надання соціальних послуг. Як зазначають фахівці, це має бути новий підхід в організації системи соцпослуг і новий рівень відповідальності всіх структурних служб і підрозділів. І окремим питанням виділяють питання насильства у сім»ї та жорстокого ставлення до дітей.

Випадки насильства у сім»ях особливо насильства по відношенню до малолітніх дітей, стали настільки частими, що саме це питання в числі приоритетів роботи соціальних служб, зазначають фахівці. В зону ризику, кажуть, потрапили родини, в які повернулись люди з місць позбавлення волі, з зони військово конфлікту, а також малозабезпечені та багатодітні. Через низький рівень життя та постійні злидні зростає ступінь агресії дорослих, які не можуть дати собі ради і в постійному пошуку коштів на існування. Тож вдаються до різних афер з житлом, а деякі недобросовісні рієлтори не проти на цьому збагатитися.   

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення 

Вот семья. У них была 2-х комнатаная квартира. Как они её продали. Они уговаривают мать выписать детей до сделки, понимаете, потом продают эту квартиру и дают такое, где вообще жить невозможно. В жутком общежитие 14 метров комната, в которой мать, отец и 6 детей несовершеннолетних, младшему из которых 4 месяца. Они там проживают. Но условия, которые мы увидели, это не поддаётся комментариям. 

І це не поодинокі випадки, зауважуть фахівці, коли порушуються права дітей. І не тільки. Дорослі ще й ставляться настільки безвідповідально,до малечі,  що це призводить до втрати їхнього здоров»я та навіть і до більш трагічних наслідків.   

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення 

Как вам вообще синдром отмены наркотиков у новорождённых детей. Вы знаете, что на прошлом исполкоме мы приняли решение об отобрании двух новорождённых детей у матерей, которые на протяжение всей беременности принимали наркотики. Вы можете себе представить что такое ломка у новорождённого и как она выглядит.  

Тож головна задача, констатують фахівці, захистити дітей від негараздів, які влаштовують їм дорослі. Тож планують розробити нову Стратегію з надання соціальних послуг в Харкові.  

Алла Бобейко голова постійної комісії з питань соцзахисту і охорони здоров’я Харківської міськради 

Чтобы была посылом для создания новой системы, нового подхода, нового уровня ответственности и уровня координации служб всех причастных к этому вопросу, но чтобы этот наш вопрос был отправным для разработки этой системы. 

Також спеціалісти відповідних служб мають намір відвідати сім»ї, які опинилися у скрутній життєвій ситуації та створити мобільні бригади для швидкого реагування на випадки насильства над дітьми, більш того долучити до цієї роботи і харків»ян, тож звертаються до всіх бути не байдужими. 

А поделиться?