В Харькове 4000 нелегальных МАФов, — информация горсовета9 августа 2017, 17:39

 

Не так давно в Харкові було створено нове комунальне підприємство — «Студентське». Його офіс розташувався на Чернишевській двадцять шість. Спеціалізація КП доволі вузька, воно займається легалізацією малих архітектурних форм. Не дивно, кажуть чиновники, що під ці цілі було створено ціле окреме підприємство, адже проблема МАФів у місті наразі стоїть гостро.

Станом на сьогодні в Харкові розташовано близько 4000 так званих МАФів — малих архітектурних форм, торговельних майданчиків, невеликих кулінарій, майстерень. Жоден власник такого об’єкту зараз не платить до міського бюджету за використання об’єктів благоустрою, як це передбачено чинним законодавством. В міській раді задались ціллю легалізувати такі об’єкти і закликають їх власників добровільно долучитись до цього процесу. Процедура офіційного офрмлення МАФу, кажуть чиновники, нескладна. Та й вартість аренди елементу благоустрою доступна.

Олексій Калина директор Департаменту територіального контролю

То, сколько обязан платить предприниматель, это 10% от стоимости объекта благоустройства в год. Коммунальное предприятие приводит независимого оценщика, как это предусмотрено законодательством Украины. Этот оценщик, он независимый, не работает в горсовете или структурах, связанных с территориальной громадой. Оценщик говорит, данный элемент благоустройства, дорожное покрытие, с учетом его состояния, амортизации, стоит 12 тысяч гривен. Соответственно, предприниматель платит 1200 гривен.

На сьогоднішній день у профільному міському Департаменті зареєстровано близько двадцяти-тридцяти заяв від підприємців, які вирішили офіційно оформити свої МАФи. До процесу оформлення в міськраді радять долучатись якомога швидше. Адже в Харкові вже розпочався процес активної боротьби з нелегальними малими архітектурними формами.

Олексій Калина директор Департаменту територіального контролю

Утвержден новый порядок, которого раньше не существовало, позитивный порядок, который предусматривает возможность территориальной громады защитить свои права в сфере землепользования. Этот порядок называется «Порядок освобождения города Харькова от самовольно установленных временных сооружений и малых архитектурных форм». Было 14 заседаний исполнительного комитета с того момента, на которых было принято решение о демонтаже 206 временных сооружений. Демонтировано из них 111.

В міській раді розповідають, іноді підприємці заважають комунальникам зносити їх нелегальні МАФи. Тоді доводиться залучати поліцію, і окрім грошових втрат підприємцям в таких випадках загрожує ще й адміністративне впровадження. 

Реклама

А поделиться?