В чьих руках судьба наследия Григория Сковороды на Харьковщине?В Харьковском районном совете на Холодной Горе прошло заседание рабочей комиссии Харьковского районного совета по подготовке материалов на присвоение звания «Почетный гражданин Харьковского района».

Это событие заинтересовало нас в связи с тем, что среди кандидатур, вынесенных на рассмотрение рабочей комиссии, было представление относительно Александра Мороза, поселкового главы Бабаивской поселковой территориальной громады. Относительно этой кандидатуры, у общественных активистов и отдельных депутатов Харьковского районного совета были весьма обоснованные возражения.

«Я один з членів Робочої комісії з підготовки матеріалів на присвоєння почесного звання «Почесний громадянин Харківського району» та розгляду кандидатів на це звання. У мене, особисто, виникли питання щодо одного з кандидатів – Мороза Олександра Васильовича, голови Бабаївської селищної ради, у поданні на якого було сказано, цитую: «Особливий його внесок — це відродження Сковородинівськоі спадщини в селищі Бабаї. Сковородинівська криниця та її облаштування, зібрання окремої тематичної експозиції сковородинівської епохи в музеї, відновлення і ремонт будівлі, де проживав Г.С. Сковорода, проведення фестивалю «Сад пісень Сковороди», кінець цитування.

Мене це насправді дуже здивувало, бо, мені відомо від місцевих активістів, більше того, напередодні я отримав фотографії тієї будівлі, про яку зазначено у поданні – вона знаходиться у вкрай занедбаному стані,там пробито дах, потрапляє дощ, через погодні умови вона зазнає подальшого руйнування. Тому мене насторожують такі слова, які зазначаються як відверта брехня, як то, чого не існує. Більше того, я буду ще перевіряти чи втрачалися з місцевого чи районного бюджету якісь кошти на ремонт цієї будівлі, через те що я знаю що місцевими та харківськими активістами які переймаються долею «Сковородинівських стежок» було проведено кілька толок по впорядкуванню тих місцин, при чому – зазначу – місцева влада сприяла активістам, а те що вони не перешкоджали, це вже великий внесок у цю справу. Після проведення толок у 2016 році активістами, голова пообіцяв виділити кошти на ремонт даху хати Сковороди, але ремонт так і не відбувся.

Але ще більше мене розчарувала наступна теза подання «проведення фестивалю «Сад пісень Сковороди». «Сад пісень Сковороди» було організовано активістами з Харкова – безпосередньо це була Людмила Божедай, також там приймав участь Артем Костецькій. Також сприяли деякі департаменти ХОДА. Крім того, місцеві активісти. Але після того, місцевою владою було перехоплено ініціативу проведення цього фестивалю у Бабаях і на сьогоднішній день, фестиваль зараз проводиться але, боюсь, що із часом його спустять нанівець. Мене це дуже хвилює – бо, я вважаю, перехоплення громадських ініціатив і спускання на гальмах цього фестивалю – не є вірним шляхом. Більш того, коли проводили цей фестиваль громадські активісти, то на нього була витрачена відносно невелика сума грошей, але коли місцева влада перехопила ініціативу його проведення – то сума видатків зросла в десятки разів, грошей платників податків. Я не виключаю що по-впливала інфляція (сміється), але це не нормально. Влада повинна та підтримувати громадських активістів та волонтерів та сприяти їм у реалізації їх громадсько-корисних ініціатив.

Застереження викликає саме ця людина, бо знаю багато чого з середини, людина реально париться і транслює те, чого не робила. Якщо людина говорить неправду – то вона не має права на почесне звання», — высказался нам депутат Харьковского районного совета Артем Фисун, член политической партии «Об’єднання “Самопоміч».

Misto.KH.UA поинтересовались у председателя Рабочей комиссии Харьковского районного совета по подготовке материалов на присвоение звания «Почетный гражданин Харьковского района» Олега Казакова, заместителя председателя Харьковского районного совета, тем, в какой степени были учтены вышеизложенные обстоятельства:

«Ми обговорили, а рішення приймає сесія Харківської районної ради. Ми підтримали пропозицію винести цю кандидатуру на розгляд. Зауваження були від представника громадськості, стосовно, як виявляється некоректно сформульованого у матеріалах які ми підготували, відносно участі селищного голови Бабаїв Олександра Мороза відносно ремонту та відновлення хати, в якій жив Григорій Сковорода під час свого перебування в гостях у брата першого губернатора Слобожанщини. Ми подивились оригінал, там цього немає – це на жаль, наша, мабуть – граматична помилка, а саме формулювання «ремонт та відновлення». Стосовно спадщини Сковороди – Мороз це приклад того, як його зусиллями, зусиллями громади селища Бабаї – відновлено стільки всього. Я ходив та бачив, що було зроблено», — рассказал нам Олег Казаков, заместитель председателя Харьковского районного совета, член политической партии «Відродження».

Автор: Александр Кузьменко

А поделиться?