“Улюблене перехрестя”: на ХТЗ із початку року було більше 30 аварій (відео)У районі ХТЗ на перехресті вулиці Бібліка та Індустріального проспекта майже щодня трапляються ДТП. Від початку року тут загинули четверо людей. 

Вікторія Бондаренко, кореспондентка

Перехрестя проспекту Індустріального та вулиці Бібліка. Ще вчора ось на цьому місці трапилась чергова аварія. Позашляховик не розминувся з таксистом. Останній потрапив до лікарні. І такі аварії, за словами місцевих, трапляються на цьому перехресті майже щодня.

За статистикою патрульної поліції, від початку року на цьому місці оформили більше трьох десятків аварій. За півтора місяці тут загинули четверо. Зверталися до лікарні 38 осіб, лишилися геть неушкодженими усього п’ятеро.

“Улюблене перехрестя” – так прозвали місцеві це фатальне місце. Більшість людей обходять його десятими дорогами.

Олена, харків’янка

Мы первый раз переходим по этому месту, просто потому что спешим. А вообще мы обходим вот так вот через дороги, через парки. Вот здесь влетела машина в этот дом. Вот смотрите. 

Олена з п’ятирічним Дмитром мешкають у цьому будинку. Тут лишилась вм’ятина від однієї з ДТП.

Тетяна, харків’янка

Та сумасшедшие! – Аварии часто здесь? – Та караул! Вот в этот дом влупаются. Один раз даже колеса отлетели. – Вам страшно дорогу переходить? – Я уже привыкла. Но перекресток ужасный. Я пока не увижу, что пусто, я не этот. Ну перекресток ужасный. Тут столько аварий, столько аварий. Караул.

Спеціалісти вважають, що основною причиною аварій є обмежена видимість.

Денис Журавель, автоексперт

Водії, які їдуть, вони бачать автомобіль лише в останній момент, коли вже проїжджають забудову. Там доволі щільно все забудовано. До того ж, якщо говоримо про літній період, там доволі багато рослинності.

Вирішити проблему із обмеженою видимістю не вдасться, пояснює Журавель. Споруди на узбіччях зводилися ще в радянські часи, тому демонтувати їх, якщо вони не в аварійному стані, немає потреби. А от для сучасних забудов існують вимоги. За законом, архітектурна інспекція перед початком запланованих робіт має перевірити чи не створюватиме новобудова проблем для водіїв. Тому і експерти, і місцеві вважають: вирішити проблему може лише світлофор.

Із цим запитанням ми звернулися до міськради. Там повідомили, цього року планують встановити світлофори у чотирьох місцях Індустріального району. Серед цих адрес – і так зване “улюблене перехрестя”.

Автор: Вікторія Бондаренко, Софія Краснікова