Українець, звинувачений у причетності до фейкових нагород в Британії, погрожує ЗМІ судомМешканець Харкова Антон Саввов, який став героєм розслідування британської газети The Times про «продаж» нагород, які мімікрують під відзнаки Оксфордського університету, спрямував юридичні претензії до українських ЗМІ, а також до британського видання.

Копія «вимоги про видалення недостовірної інформації» надійшла до редакції «Європейської правди».

Історія, про яку йдеться, викладена у новині за назвою «Український бізнесмен продає «фальшиві оксфордські премії» – The Times». В ній переказаний зміст розслідування британських журналістів про налагоджений продаж нагород та відзнак на мільйони фунтів стерлінгів із використанням репутації Оксфордського університету.

Журналісти з’ясували, що компанія «Європейська Бізнес Асамблея» (EBA), яка зареєстрована в Оксфорді, але не має жодного відношення до місцевого університету, шукає людей, готових заплатити майже 10 тисяч фунтів задля отримання «премії» та пам’ятного знаку, які будуть вручені їм у Оксфорді.

Британське видання, що є першоджерелом розслідування, вважає свої дані коректними – на сайті газети The Times досі розміщено текст статті; щоправда, наразі розслідування доступне в онлайні з меншою кількістю фото, ніж у початковій версії.

Примітно, що у письмовій претензії, спрямованій на адресу ЄП, адвокат громадянина Антона Івановича Саввова підтвердив більшість деталей розслідування, які, на думку редакції, є ключовими. Адвокат, щоправда, категорично заперечив дані The Times про те, що Саввов є засновником EBA (цілком імовірно, що він справді не має такого статусу, хоча фото та згадки на сайті EBA дають підстави стверджувати, що він відіграє у організації неабияку роль).

Адвокат підтвердив, що організація проводить «вручення премій та нагород по всьому світу».  Він натомість наполягає, що нагороди не можна називати «фальшивими», оскільки компанія «як і будь-яка інша юридична особа» може проводити вручення власних нагород.

Також адвокат Саввова підтвердив, що компанія EBA «жодним чином не пов’язана з Оксфордським університетом». Він також повідомив: те, що стилістика повідомлень та інших продуктів діяльності EBA нагадує університетську, є цілком законним, оскільки компанія «здійснює свою діяльність у місті Оксфорд та використовує символіку цього міста так само, як і Оксфордський університет».


Антон Саввов (праворуч), адвокат якого наполягає на легальності діяльності  EBA, та його син Іван 

Цікава деталь: в Україні справді є охочі отримати такі нагороди, причому шлях їх здобуття та оплати може бути цікавий сам по собі. 

До прикладу, КП «Харківський метрополітен» в грудні 2016 року оплатило через систему Prozorro «послуги з оформлення та супроводу подання документів на здобуття Міжнародної нагороди «EUROPEAN QUALITY» (це одна з «нагород», що вручаються EBA).  

Виходячи із заяви за підписом Саввова на сайті EBAoxford, харків’янин обурений висвітленням діяльності компанії на телеканалі «Інтер», російською службою BBC та в інших виданнях. Із плутанини з назвами у тексті листа від адвоката, спрямованого на адресу «Європейської правди», можна зробити висновок, що схожий текст претензії був спрямований одночасно до низки ЗМІ. Юрист вимагає видалення статті з online-доступу. Юридичні претензії надійшли також до The Times, про що зазначено на сайті видання.

Користуючись нагодою, повідомляємо адвокату Олексію Кучеру, а також його клієнту Антону Саввову, що редакційна політика «Європейської правди»  не припускає видалення новин. Також звертаємо їхню увагу, що початкова новина «Український бізнесмен продає «фальшиві оксфордські премії» – The Times» не є самостійним розслідуванням і не містить жодних звинувачень на адресу громадянина Саввова, а є описом публікації The Times, який відповідав опублікованому на той час матеріалу.

Також вважаємо за справедливе, що клієнти та партнери «Європейської Бізнес Асамблеї» отримають більше інформації про безумовно легальну (як переконує адвокат) діяльність цієї компанії. В разі, якщо громадянин Саввов або «не заснована ним» компанія EBA наполягатимуть на оплаті реклами їх легальної діяльності з присудження нагород – редакція «Європейської правди» радо надасть координати благодійних фондів, які потребують фінансової допомоги.

Реклама

А поделиться?