У першому півріччі рейтинг голів обладміністрацій очолила керівник Харківської області СвітличнаРейтинг голів обласних державних адміністрацій в першому півріччі 2017 року, як і за перший квартал, очолила керівник Харківської області Юлія Світлична — такими є результати дослідження, проведеного Комітетом виборців України.

«Якщо порівнювати з 2016 роком, з першим кварталом цього року, то за підсумками першого півріччя лідери і аутсайдери за невеликих змін фактично збереглися. Перша п’ятірка нашого рейтингу виглядає таким чином: Харківська, Тернопільська, Закарпатська, Кіровоградська та Донецька області», — повідомив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель під час презентації рейтингу голів обладміністрацій за перше півріччя 2017 року в агентстві «Інтерфакс-Україна» в п’ятницю в Києві.

За словами О.Кошель, експерти, які брали участь в дослідженні, відзначили ініціативи Ю.Світличної щодо підвищення зарплат на промислових підприємствах області, контакти із зарубіжними партнерами, зусилля обладміністрації в питанні створення позитивного іміджу регіону, зокрема за рахунок проведення різних національних і міжнародних змагань. За січень-травень зростання промисловості в Харківській області становило 8,7%.

На друге місце з четвертого за результатами першого кварталу 2017 р. піднявся голова Тернопільської обласної адміністрації Степан Барна. В області активно ведуться роботи з ремонту доріг, спостерігається зростання промислового виробництва, зростають темпи будівництва. Індекс промислової продукції у січні-травнем 2017 року порівняно з таким самим періодом 2016 року становив 106,8%.

На третьому місці керівник Закарпаття — Геннадій Москаль, як і в першому кварталі, він займає п’яту позицію в рейтингу. За словами О.Кошеля, він демонструє вміння вирішувати кризові ситуації в області та в цілому контролює ситуацію в регіоні. Зокрема, експерти відзначили скасування Г.Москалем розпорядження голови Хустської райдержадміністрації про будівництво каскаду міні-ГЕС на р. Ріка. На думку експертів, Г.Москаль зміг змістити з головних позицій представників місцевих політичних кланів, які суттєво впливали на прийняття рішень.

Керівник Кіровоградської області Сергій Кузьменко порівняно з першим кварталом втратив одну позицію і став четвертим у рейтингу за перше півріччя. Область займає лідируючі позиції за темпами будівництва.

Замикає п’ятірку лідерів керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, який за підсумками першого кварталу посів друге місце. Експерти серед його досягнень назвали успішну ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації в Авдіївці. На їхню думку, П.Жебрівському вдалося уникнути загострення ситуації в місті і взяти ситуацію під контроль. За словами О.Кошеля, позитивно вплинула на рейтинг П.Жебрівського його заява про початок будівництва нового газопроводу, по якому Авдіївка буде отримувати газ із контрольованої України територією.

Серед аутсайдерів рейтингу — керівники Черкаської області Юрій Ткаченко (24 місце), Волинської — Володимир Гунчик (23) і Рівненської — Олексій Муляренко (22).

Як повідомив О.Кошель, згідно з методологією дослідження оцінка діяльності керівника обласної адміністрації складалася з показників соціально-економічного розвитку регіону і результатів опитування експертів. Джерелами інформації стали офіційні статистичні дані, інформація, надані обласними адміністраціями на запит КВУ, інформація ЗМІ. За словами О.Кошеля, в дослідженні брали участь 213 експертів з усіх областей України.

А поделиться?