У Красноградській громаді на Харківщині шукають постачальників продуктів для шкілУ Красноградській громаді від початку року виникли проблеми з закупівлею продуктів для шкіл та дитсадків. У міськраді називають дві причини: реорганізацію в процесі децентралізації та жорсткі вимоги, через які постачальники не подають пропозиції. Нині продукти купують за прямими договорами на суму до 50 тисяч гривень.

На харчування дітей у 2021 році в Красноградській громаді заклали близько 4 млн грн, розповіла голова Красноградської міської громади Світлана Кривенко.

Після ліквідації відділу освіти Красноградської РДА виникла колізія: попередній відділ освіти тендерні закупівлі проводити не міг, а новий ще не зареєстрували.

На січень-лютий керівники закладів замовили продукти у грудні, але вони закінчилися, і виникла ще одна проблема. Через новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє в Україні з 1 січня 2021 року, та тендерні процедури, які базуються на його нормах, у громаді не можуть знайти постачальників низки продуктів.

Так, тендери на молочні продукти у громаді відбулися, а на м’ясо, овочі, олію — ні.

«Наприклад, сьогодні у нас не відбувся тендер по олії, не зайшов ніхто. Поки будемо до 50000 грн закуповувати товар і прописувати, що ми не відхиляємося від тендеру, але така ситуація», — пояснила голова громади.

Минулого тижня Красноградська міська рада виділила на харчування дітей 400 тисяч гривень. «Продукти закупили, і вони зараз розвозяться всіма закладами освіти», — сказала Кривенко.

«Це на час, поки закінчаться тендерні процедури. Але з тендерними процедурами — проблеми, тому що не заходять учасники. Дуже жорсткі норми НАССР , санітарного регламенту, і вони відмовляються», — сказала голова громади.

«Зважаючи на серйозність ситуації, що виникла у закладах освіти, відділ освіти намагається щоденно моніторити наявність продуктів харчування у кожному закладі освіти та здійснювати перерозподіл продуктів між закладами», — повідомили у міськраді.

Відділ освіти також просить міськраду розглянути можливість зниження вартості харчування у закладах освіти у січні-лютому.

Що відомо

У Красноградській громаді — дев’ять закладів освіти з дошкільними підрозділами та два дитсадки. У закладах освіти громади — понад 4 тисячі дітей.