У Харкові завели справу на суддю, який відпустив соратника Медведчука із СІЗОЩодо судді Київського райсуду Харкова Дениса Нев’ядомського до Єдиного реєстру досудового розслідування внесені відомості за фактом завідомо неправосудного рішення

Depo.

Сьогодні 09:10

ФОТО: depo.ua

Відповідну заяву судді Київського райсуду Харкова Дениса Нев’ядомського розповсюдили у Facebook його знайомі, передає Depo.Харків.

У заяві Нев’ядомський нагадав, що 1 березня ухвалив рішення про повернення обвинувального акту щодо Андрія Лесика, якого підозрюють у посяганні на територіальну цілісність та недоторканність України, прокурору. Причиною такого рішення суддя називає «численні порушення прав обвинуваченого на захист». Також суддя відмовив у задоволенні клопотання прокурора про продовження термінів тримання обвинуваченого під вартою.

«У своєму рішенні я керувався виключно Конституцією України, сталою прецедентною практикою ЄСПЛ, викладеною в численних рішеннях, суть яких я відобразив в судовому рішенні, а також діючим КПК України. Внутрішнім переконанням. І жодним чином не кон’юнктурою або «революційною доцільністю», — сказано у заяві. — Наслідком винесеного мною судового рішення стало… внесення щодо мене відомостей до ЄРДР прокуратурою Харківської області за «завідомо неправосудне рішення», мене та помічника з секретарем допитували слідчі прокуратури, згодом очікую на підозру, прослуховування телефонів і інші «прєлєсті нєпослушанія». Таким чином, і мені і іншим суддям наочно показані наслідки суддівської безсторонності та неупередженості».

Як повідомляв Depo.Харків, Лесика також підозрюють у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України особою, яка є представником влади).

За попередніми даними досудового розслідування, що проводиться слідчими Служби безпеки України, будучи депутатом, вказана особа здійснювала заклики до зміни меж території держави.

1 березня Лесика звільнили із СІЗО.

Також раніше суд під головуванням судді Нев’ядомського також виправдав посадовця Харківської міськради, якого звинуватили в отриманні хабаря.

Довідка Depo.Харків. Лесик є членом організації «Український вибір» кума Путіна Віктора Медведчука. Відзначився антиукраїнською риторикою. Екс-депутат, зокрема, під час святкування 9 травня спровокував конфлікт на Меморіалі Слави у Харкові, витягнувши на очах у проукраїнської спільноти георгіївську стрічку.

Більше новин Харкова читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook