У Харкові з майдану Героїв Небесної сотні мають прибрати могилу російського більшовика. ФОТОМогила російського більшовика Миколи Руднєва, який встановлював радянську владу в Харкові, незабаром буде перенесена з майдану Героїв Небесної сотні.

Читайте також: Шлях до українськомовного Харкова

11 жовтня після моїх численних запитів із цього приводу питання нарешті розглядали на засіданні Консультативної ради з охорони культурної спадщини при Управлінні культури й туризму Харківської ОДА. Тепер цей об’єкт не є пам’яткою історії місцевого значення. Рада по суті виключила його з реєстру. Останній крок – за профільним міністерством. Після цього можна проводити ексгумацію.

По закінченні мого виступу я сподівався, що поважні діячі культури одноголосно проголосують за це питання. Але виявилося, є люди, що утрималися, мабуть, бажаючи залишити Руднєва на місці. А після мого порівняння одного із керівників Донецько-Криворізької республіки, який боровся з українською армією Центральної Ради, із Гіркіним, дехто навіть протестував проти таких аналогій.

Читайте також: Соціокультурна інерція в центрі Харкова

Втім, головне результат. На майдані Небесної Сотні могили радянського ката скоро не буде.

Володимир ЧИСТИЛІН

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

А поделиться?