У Харкові відкрили меморіальну дошку бійцю 92 ОМБ (відео)У п’ятдесят шостій школі міста Харкова відкрили меморіальну дошку Володимиру Усенко.

У школі №56 міста Харкова відкрили меморіальну дошку Володимиру Усенко. В серпні 2014 року в ході бойового зіткнення на Донеччині військовослужбовець загинув. Він був добровольцем у складі ротно-тактичної групи 92 окремої механізованої бригади.

Юрій Калгушкін, військовий комісар Харківської областіЗвичайна людина, звичайний громадянин України. Але в тяжкі часи у 2014 році він проявив сміливість, патріотизм, любов до батьківщини, до України і першим прийшов до військового комісаріату, щоб зі зброєю в руках захищати незалежність, територіальну цілісність України. 

Аби близькі не хвилювались – він сказав, що відправився зміцнювати кордон у Сумській області. А сам у той час знаходився у найгарячіших точках. Близько місяця після загибелі, родичі нічого не знали про місцезнаходження Володимира. Тільки через чотири тижня його було знайдено та ідентифіковано за експертизою ДНК. Сестра воїна згадує: хоч Володимир Усенко і був молодшим за неї на 7 років – вона завжди відчувала надійний тил. Він чудово знав історію різних народів, був дуже освіченою людиною. Обожнював тварин, особливо собак.

Наталя Усенко, сестра загиблого воїнаДругом был верным. Очень. Если уж он дружил – это уже всё, навсегда.  Я его понимала и чувствовала. Все его мысли и всё, что им движет. 

Володимир від самого початку пішов добровольцем до армії, але у першу хвилю його не взяли через вік – 49 років. Згодом прагнення боронити батьківщину перемогло вікові обмеження. На відкриття пам’ятної дошки прийшли багато друзів героя. Його побратим та товариш по службі Едуард ледве стримує сльози. Чоловік розповідає: вони були знайомі майже 20 років. На хвилі подій, які вирували в 2014 році зрозуміли, що дивляться в одному напрямку, та стали справжніми друзями.

Едуард, побратим загиблого воїнаДо самого моменту його загибелі ми були поруч. Плече в плече. Це мій друг і побратим. На жаль, його більше з нами не буде, але він в наших серцях. І те, що відкрили пам’ятну дошку на школі де він навчався – це дуже правильна подія. Бо діти – наше майбутнє. Хай пам’ятають героїв. 

Героя-харків’янина було нагороджено орденом “За мужність” третього ступеня, посмертно. Меморіальну дошку на фасаді школи, де навчався Володимир Усенко відкрили дружина та син загиблого.