У Харкові відкрилась міжнародна виставка і форум “Агропорт”До участі запросили фермерів з різних регіонів України. Особливу увагу на форумі мають приділити проблемам адаптації сільського господарства до змін клімату.

Агрофірмі “Сади України” виповнюється 30 років з дати заснування. Підприємство 5 років займається виробництвом насіння власної та іноземної селекції. В компанії розповідають, що завдяки спільній роботі з інститутом “Нови Сад Сербія” вони представляють 4 новітні гібриди соняшника. Вони за показниками не поступаються лідерам світового асортименту і мають найвищу захищеність від рослини-паразита “вовчка”.

Андрій Дорожко, генеральний директор агрофірми “Сади України”:“Эти гибриды были протестированы все на территории Украины и не только Украины. На всех локациях где они были тестированы они показывают стабильную высокую урожайность. Мы занимаемся очень плодотворно в разрезе селекции пшеницы. У нас уже порядка 6-7 сортов пшеницы собственной селекции”.

Цей рік для форуму є ювілейним. У Харківській області він проводиться п’ятий рік поспіль. До участі в “Агропорті” запросили фермерів з Харківської, Полтавської, Сумської,  Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Донецької, а також інших областей України. У цьому році на форумі особлива увага буде приділятись проблемам адаптації сільського господарства до умов зміни клімату.

Дмитро Титаренко, генеральний менеджер AGROPORT Ukraine:“Этот вирус – Агропорт – уже накрыл в этом году всю Украину. Мы охватили более 18 областей. Ми регулярно проходим в трех областях, это: Харьковская, Львовская и Херсонская области. Мы имеем надежных партнеров, которые идут с нами во все регионы, которые разделяют нашу стратегию по локализации агробизнеса”.

Вже п’ятий рік поспіль в “Агропорті” бере участь Продовольча та сільськогосподарська організація ООН. За словами координатора установи Михайла Малкова: “Харків для них один зі стратегічних регіонів в Україні”.

Михайло Малков, координатор програм розвитку FAO в Україні“На сегодняшний день мы серьезно работаем с харьковской областью, мы работаем с Агродженерейшн и у нас намечаются очень большие работы с научно-исследовательским потенциалом харьковской области. В первую очередь с институтом Соколовского. И мы рассчитываем на долгосрочную стратегическую перспективу взаимодействия именно со Слобожанщиной”.

У рамках «Агропорту» відбудуться виставки, панельні дискусії на тему продовольчої безпеки та розвитку виробництва органічної продукції.

Віктор Шеремета, заступник міністра аграрної політики та продовольства України:“З кожним роком кількість учасників і експозицій збільшується. Це говорить про перспективу данного підприємства. Це говорить про те, що Харківщина – це той регіон, який має потенціал для великого майбутнього розвитку. Це великий індустріальний край і великий аграрний край”.

Марк Беккер, заступник голови ХОДА:“Харьковская облгосадминистрация уделяет огромное внимание развитию агропромышленного комплекса. Это очевидно, поскольку треть валовой продукции, которая производится в области, приходится на сельское хозяйство. По итогам девяти месяцев харьковская область получил индексы валовой продукции сельского хозяйства свыше 103%. Этого не было в течение семи месяцев”.

Форум триватиме до 13 жовтня.

А поделиться?