У Харкові школярі захворіли на менінгітУ Харкові шестеро учнів школи №155, що в мікрорайоні Сонячному (Індустрільний район), захворіли на менінгіт. Як розповіла «Коментарям» директор Харківського обласного лабораторного центру МОЗ Любов Махота, це учні шостого та восьмого класів, їх госпіталізували до інфекційної лікарні.

П’ятеро дітей захворіли ще до початку учбового року, одна дитина — на третій день відвідування школи. Тому спалах захворювання не пов’язують з навчальним закладом. Можливо, діти контактували між собою поза школою. Менінгокока інфекція передається повітряно-крапельним або контактно-побутовим шляхом.

За словами головного санітарного лікаря міста, у школі провели дезифенкцію та інші протиепідемічні заходи. Керівникові навчального закладу надані рекомендації з профілактики: провітрювати та проводити генеральне прибирання приміщень, тимчасово відмінити кабінетну систему навчання.

Любов Махота також додала, що менінгіту притаманна своя сезонність: підйом захворюваності відбувається в кінці серпня – на початку вересня.

Як повідомляли «Коментарі. Харків», у Харкові четверо дітей та один дорослий потрапили в інфекційну лікарню з діагнозом сальмонельоз після святкування дня народження.

Підписуйтесь на наш Telegram. Буде цікаво!