У Харкові невідомі розфарбували пам’ятник УПАНевідомі розфарбували червоною і білою фарбою пам’ятник воїнам УПА, встановлений у Молодіжному парку в центральній частині Харкова.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіли у відділі комунікацій ГУ Нацполіції в Харківській області.

«Повідомлення про подію надійшло до Київського відділу поліції напередодні о 14:00. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група Київського відділу поліції. Пам’ятник розфарбований фарбою білого і червоного кольорів», — зазначили у відділі.

Інформація, зазначили представники поліції, зареєстрована в Журналі єдиного обліку правопорушень: «Вирішується питання про кваліфікацію цієї події».

Читайте також: Чому саме Росія підтримала ухвалення Польщею закону про «бандеризм»?

Вжито заходів, пояснили у відділі, зі встановлення і затримання причетних осіб.

Як повідомляв раніше Укрінформ, вночі 20 грудня 2006 року пам’ятний знак — камінь, встановлений патріотами в Молодіжному парку Харкова вперше в Україні в 1992 році, був повалений невідомими. Відповідальність за це взяла на себе Євразійська спілка молоді.

У 2008 році міський голова Харкова Михайло Добкін пропонував обміняти пам’ятний камінь, встановлений  на честь воїнів УПА, на постамент пам’ятника Леніну в Івано-Франківську, але наприкінці 2009 року погодився залишити пам’ятник на своєму місці «заради збереження політичного спокою в регіоні».

Вночі 26 квітня 2013 року пам’ятний знак на честь воїнів УПА знесли і вивезли невідомі особи.

5 лютого 2014 року невідомі знищили металевий хрест, встановлений активістами на місці пам’ятного знаку.

9 грудня 2014 року невідомі підірвали відновлений меморіальний знак.

20 вересня 2015 року завершився перший етап реконструкції меморіальної плити з чорного граніту на честь воїнів УПА в Молодіжному парку в Харкові, на що витрачено понад 6 тис. грн з коштів, зібраних активістами проукраїнських організацій.

Пам’ятний знак є традиційним місцем проведення патріотичних заходів із нагоди знаменних подій.

Фото: www.sq.com.ua

А поделиться?