У Харкові дружині загиблого військового вручили унікальний подарунокНа тлі Донецького аеропорту Божа Матір з українським військовим. У Харкові дружині загиблого бійця АТО Валентині Лепетюсі вручили унікальну «Ікону пам’яті». Барельєф створила волонтер з Італії й відтепер такі ж пам’ятки даруватимуть матерям і дружинам загиблих бійцям АТО. У планах харківських активістів навіть відкрити майстерню, де створюватимуть символічні барельєфи. повідомляє «Канал 24».

На гіпсовому барельєфі Біблія, «Кобзар», український прапор і напис «Героям Слава». А поряд боєць АТО, якого оберігає Мати Божа. Такий барельєф присвятили Василю Лепетюсі. Чоловік загинув в Іловайському котлі. Бійцю 92-ої бригади було 53 роки. Через вік його не хотіли брати до війська, але Василь таки вмовив командирів і пішов на Схід захищати від смерті молодих хлопців. За це побратими навіть прозвали його «Дідом».

Упродовж 7 місяців він був безвісти зниклий, тому ми шукали його дуже довго. І уже в березні 2015 року після третьої експертизи ми змогли поховати його. Окрім нагород від держави, знаєте, ця ікона, мабуть, стоїть на рівні. Тому це дуже важливо для кожної із родин, які понесли таку втрату. Для жінок, матерів це дуже важливо, – розповіла дружина загиблого бійця Валентина Лепетюха.

Пам’ятний для родини Лепетюх барельєф створили в Італії. Саме там зародився проект з народної подяки родинам загиблих героїв АТО.

«Цей проект нашої італійської волонтерки Олени Карамушки. Вона вже 20 років в Італії, скульптор. Весь її біль та скорбота через ситуацію в Україні зображена в цій іконі. На кожному виробі буде фотографія бійця та символ стійкості – Донецький аеропорт», – зазначила член Всеукраїнської організації рідних зниклих безвісти та загиблих захисників України Марина Полякова.

Освятили барельєф у харківському храмі Іоанна Богослова. Наразі активісти шукають приміщення, щоб організувати арт-студію, де будуть створювати барельєфи.

Коментарі

А поделиться?