У Харкові активісти вимагають декомунізувати ковбасу
У Харкові ковбаса стала «яблуком розбрату» / Фото: Kharkiv today

У Харкові активісти в ультимативній формі вимагають, щоб місцевий м’ясокомбінат перейменував ковбасу з назвою Радянська.

Як повідомляє Kharkiv today, активні харків’яни написали скаргу до Українського інституту національної пам’яті з вимогою декомунізувати м’ясний виріб.

В установі продукцію Харківського м’ясокомбінату визнали радянською і заявили про необхідність перейменування ковбаси, оскільки таких заходів вимагає закон.

«Інститут направить рекомендації вказаному підприємству щодо необхідності привести маркування у відповідність до вимог чинного законодавства», — йдеться в листі з Інституту.

Втім, в Інституті нацпам’яті підкреслили, що не мають повноважень для адміністративного впливу на організації та підприємства щодо декомунізації. В установі додали, що запит носить рекомендаційний характер.

Нагадаємо, мер Одеси Геннадій Труханов заявив про те, що вирішив повернути в Одесу проспект Маршала Жукова і вулицю 25-ї Чапаєвської Дивізії.

На сесії міської ради в Одесі Геннадій Труханов виступив за початок процедури повернення проспекту маршала Жукова. У перепалку з Одеським міським головою вступив лідер місцевого Нацкорпусу Сергій Варламов, який має намір йти депутати міськради.

В Одесі активісти демонтували барельєф радянського воєначальника Георгія Жукова з будівлі гуртожитку Одеського національного університету.