У Харкові активісти організували добровольчий рятувальний загін для пошуку дітей – сюжет (Відео)За темою

>

На Сумщині 2-річну дівчинку вночі знайшли біля залізничного переїзду – поліція розшукує батьків

У Харкові активісти об’єдналися в пошукову організацію «Мілена». Так звали шестирічну дівчинку, яка загубилася у квітні. Мілену Шевельову не змогли швидко знайти, і вона загинула від переохолодження у полі. Її шукали більш як пів тисячі людей. Учасники подій кажуть: тоді не вистачило координації дій. До нового об’єднання входить повітряний патруль, кінологи, представники Червоного хреста та небайдужі громадяни. Дивіться подробиці – у сюжеті «5 каналу».

Син Лариси Лютенко зник на початку червня. Речі двадцяти трирічного Богдана знайшли в одному з розважальних закладів у центрі міста. Після безсонної ночі мати звернулася із заявою до поліції.

«Перше відчуття, взагалі не знаєш що робити, куди бігти, в якому напрямку рухатися», – розповідає Лариса Лютенко, мати Богдана.

Найбільше Лариса турбувалася за здоров’я сина. Хлопцю 4 рази на день потрібен інсулін. За дві доби Богдана знайшли волонтери на узбіччі дороги. Хлопець був уже поза межами міста.

«Він був виснажений, його стан здоров’я плюс психічна неврівноваженість, він сам в абстракції був, він не знав куди він йшов, навіщо він йшов, можливо, це ще і діабетичні проблемі відображалися природно, те, що він без інсуліну, він був загублений», – каже Лариса Лютенко, мати Богдана.

Нещодавно створена організація вже провела більше трьох десятків таких пошуків.

«Нам захотілося побачити на емблемі силует дівчинки, яка буде з кульбабою», – кажуть в організації.

На емблемі пошуковців – 6-річна Мілена Шевельова, яка замерзла у полі. Дівчинку наприкінці квітня шукали пів тисячі волонтерів. Вікторія Шульга каже, тоді волонтерам забракло чіткої організації. Жінка створила чат для комунікації. Згодом з’явилася і пошукова організація.

«Зараз тут більше трьох тисяч людей. Ми його тримаємо закритим, як інформативним. Там немає живої переписки. Там тільки інформація про загублених. Якщо загублена з’являється, ми створюємо робочий чат», – розповідає Вікторія Шульга, заступниця голови пошукового загону «Мілена».

Пошуковий загін об’єднав окремих людей та волонтерські організації. Вони відстежують інформацію про зниклих, розклеюють орієнтування, поширюють інформацію у соцмережах. Пошуки починають із того, що реєструють у поліції заяву про зникнення.

Ось так пес Улар голосом позначає знайдену людину. У чотирилапого значний досвід та одне врятоване життя. Працює він у парі з провідником.

«Пролунав виклик, сказали куди, зону взяли, приблизно карту підготували, роздрукували для своїх і пішли працювати», – говорить провідник.

У громадського руху «Щит», який теж входить до нового об’єднання, є 4 атестовані кінологічні обслуги. Шукають людей під завалами та поза населеними пунктами. Зі створенням загону «Мілена», кажуть побільшало викликів, де потрібна їхня допомога.

«Зараз був сильний сплеск, коли пройшли дощі і люди збирали маслюків. Дзвонили, багато біло таких викликів. Потім їх знаходили, ми не встигали виїхати. Зараз піде сезон грибників, це наш контингент», – каже Ірина Фоміна, керівник ГО «Громадський рух «Щит».

За даними правоохоронців, найчастіше губляться дітлахи. Щодня у Харківській області отримують по кілька таких викликів. Допомога волонтерів підвищує результативність. Та аби не довелося шукати, батькам рекомендують більше спілкуватися з дітьми.

«Коли ми стикаємося зі зникненням дитини, 90% батьків не розуміють, з ким дитина може спілкуватися, хто її друзі, коло друзів, коло її інтересів. 90% батьків не знають про свою дитину нічого. Треба бути другом та наставником для своєї дитини», – наголошує Олег Мотрич, старший інспектор з особливо важливих доручень відділу ювенальної превенції ГУ НП у Харківській області.

Нині волонтери узгоджують алгоритм дій під час пошуків. А від початку навчального року разом із поліцією планують навчати школярів, як поводитися в екстрених ситуаціях, зокрема, що робити, коли загубилися.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, «5 канал»

Читайте за темою