У Харкові адвокат розповів, що криється за політзаявами підозрюваних у теракті біля Палацу спортуХарківський суд продовжує розгляд кримінального провадження за фактом скоєння теракту біля Палацу спорту в лютому 2015 року

Про це в коментарі кореспондентові Depo.Харків сказав адвокат сторони потерпілих Олег Головков, коментуючи політичні заяви підозрюваних, зокрема щодо незаконності мовного закону та подібності української влади до «хунти Піночета».

«Вони з криміналу хочуть піти в розряд політичних засуджених, я бачу тільки таку мету. По-друге, більшість цих заяв або деякі з них явно заслуговують на окрему кваліфікацію за Кримінальним кодексом. Наприклад, заклики до насильницької зміни влади. Дуже яскраві заяви йдуть про злочинний режим, про дискримінацію російськомовного населення тощо. І там, у тому числі (я тут не той орган, що має оцінювати), на моє суб’єктивне переконання, там є склад (злочину – ред.)», — сказав Головков.

При цьому він підкреслив, що «їхнє обвинувачення не будується на політичних мотивах, їхнє обвинувачення будується на статті кримінального кодексу – «терористичний акт».

«Це (заяви підозрюваних – ред.) може дати певний публічний статус жертв політичного переслідування. Але на суть справи це не впливає», — висловив переконання Головков.

За словами адвоката, на цей час вивчається п’ятий із 16 томів кримінального провадження. Останні кілька засідань зриваються через погане самопочуття одного з підозрюваних.

«Це явне затягування слухання справи. З якою метою? Я можу припустити тільки одне – вони чекають політичних перемін у країні та зміни політичної волі держави», — сказав він.

За відомостями адвоката, станом на 2015 рік всі троє підозрюваних були заявлені з боку «ДНР» на обмін, однак обмін не відбувся, оскільки вони не підпадають під категорію військовополонених, а є фігурантами виключно кримінального провадження.

Як повідомляв Depo.Харків, 1 листопада Фрунзенський райсуд Харкова продовжив підозрюваним міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ще на два місяці.

Довідка Depo.Харків. 22 лютого 2015 року в Харкові під час траурної ходи, присвяченої пам’яті героїв Небесної сотні та загиблим на Донеччині, біля Палацу спорту на проспекті Петра Григоренка (тоді – проспект Маршала Жукова) стався теракт, внаслідок якого загинули четверо людей та дев’ятеро отримали поранення.

Чотири дні потому СБУ заявила про затримання за підозрою у скоєнні теракту трьох чоловіків. Згідно до офіційного повідомлення Фрунзенського райсуду, підозрювані — Володимир Дворніков, Віктор Тетюцький та Сергій Башликов. За даними силовиків, чоловіків завербували російські спецслужби, вони проходили підготовку в Бєлгороді, а за вчинення теракту повинні були отримати 10 тис. дол.

А поделиться?