У Харківському зоопарку привітали слониху з 20-річчям (Відео)Слонисі Тенді з Харківського зоопарку виповнилося 20 років. Як розповіли в прес-службі зоосаду, Тенді народилася 19 липня 1998 року в Одеському зоопарку, і вона — перший слон, який народився в незалежній Україні.

До Харкова Тенді привезли в дворічному віці. Вона була настільки маленька, що вільно ходила по транспортному контейнеру. Її зріст був 1,5 м, а маса — 770 кг.

«Тенді відрізнялася грайливим характером, але перший час лякалася будь-якого шурхоту і намагалася сховатися від «небезпеки» за співробітників зоопарку, які доглядали за нею. Зараз Тенді підросла до 2,2 метра і важить близько 3 тонн. Змінився і характер: слониха стала більш спокійною, хоча іноді поводиться як маленька дитина, граючись і обсипаючись піском, або вередує, якщо щось не подобається. Улюблена розвага Тенді — купання з шланга, з гастрономічних уподобань — банани і буряк», — розповіли в зоопарку.

За традицією День народження Тенді, як і слона Ауна, — це масштабне свято з веселими іграми та конкурсами для дітей і дорослих. Однак з огляду на реконструкцію зоопарку, в цьому році ювілей відзначили в більш вузькому колі. Іменинницю рано вранці привітали співробітники: прикрасили вольєр композиціями з сіна, очерету, хмелю і вербових гілок.

Головним став напис «Тенді 20» і серце, наповнене святковими частуваннями: кавуном, динею, бананом, буряком, морквою, яблуками. Коли Тенді вийшла на ранкову прогулянку, перше, що почула, було привітання від співробітників зоопарку, які в один голос прокричали: «З Днем народження, Тенді!» Акуратно і граціозно іменинниця переступила через святковий напис і взялася за частування. Першими в хід пішли банани, далі — буряк, морква і яблука. На десерт Тенді залишила кавун і диню, з’ївши все до останнього шматочка.

А поделиться?