У Харківській області дітей, які відпочивали в літньому таборі, кандидат-мажоритарник використав у своїй рекламіДітям, які відпочивали на 1-й зміні в таборі «Олімпія» Балаклійського району, «добродійники» від кандидата в народні депутати Віталія Самусєва в день від’їзду подарували «фото на згадку», в яке вліпили згадку про самого кандидата — «С наилучшими пожеланиями, Виталий Самусев». Про це «Коментарям» розповів громадський омбудсмен із виборчих прав мережі ОПОРА у Харківській області Юрій Чумак.

Батьки обурені, а діти засмучені від такого «подарунка». «До мене звернулася одна з мам, адже діти стали героями політичної реклами кандидата-мажоритарника 178 округу. Відпочинком дітей батьки задоволені, а директорка табору, за їх словами, плаче, і говорить, що її «підставили»: приїжджав один із чиновників, і пообіцяв зробити фотки та подарувати дітям. А на «виході» отримали фото із зазначеним написом», — розповідає Чумак.

Фактично йдеться не лише про неетичну поведінку з боку кандидата-самовисуванця, а й використання дітей у політичній рекламі. Також дії кандидата можна вважати непрямим підкупом виборців, надруковані фотографії роздавалися безкоштовно (ч. 14 ст. 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» — «передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується… згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців».

«З огляду на невисоку вартість світлин, це не можна кваліфікувати як кримінальне правопорушення за ст. 160 Кримінального кодексу (підкуп виборця). Однак правоохоронцям слід перевірити «благодійників» на предмет порушення ст. 212-10 КУпАП (здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України)», — пояснює Юрій Чумак.

За інформацією ОПОРИ, команда Віталія Самусєва, який є директором ТОВ «Балаклійський молокозавод», відзначилася не лише фотографіями, також фіксувалася роздача морозива в районах округу.

Раніше «Коментарі. Харків» писали, що в селі під Харковом нардеп із перерізанням червоної стрічки відкрив звичайнісінький майданчик із пісочницею та гойдалками (Відео).