У Чугуєві відкрився ХІХ міжнародний Репінський пленерХудожників з України та зарубіжжя зібрав на три тижні в Чугуєві, на батьківщині великого живописця Іллі Рєпіна, ХІХ міжнародний Репінський пленер.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів голова Харківської обласної організації Національної Спілки художників України, народний художник України Віктор Ковтун.

«Виставка графіки художника з Фінляндії Сергія Пієтіля сьогодні стала першим заходом  чергового ХІХ міжнародного Рєпінського пленеру, що відкрився в Чугуєві. Свої роботи тут також продемонструють до двадцяти художників з України, Латвії, Білорусі, Фінляндії. Це в півтора рази більше, ніж в попередні кілька років» , — зазначив Ковтун.

За його словами, пленер, який, за традицією, проводиться один раз на два роки, триватиме до 5 серпня: «За підсумками пленеру відбудеться підсумкова виставка не менш як двохсот картин. Це буде рекорд України для виставок під відкритим небом».

«В рамках художнього марафону відбудуться майстер-класи для учнів дитячих художніх шкіл, включаючи дітей з особливими потребами, а також — студентів профільних вузів, зустрічі з учасниками пленеру, відвідування музеїв і пам’яток Чугуєва, починаючи з меморіальної садиби Іллі Рєпіна, що на вулиці Музейній в Чугуєві. Заплановані поїздки на етюди в палацово-парковий комплекс ХІХ століття «Садиба», «Наталівський парк» — пам’ятник садово-паркового мистецтва, краєзнавчий музей в райцентрі Печеніги, цикл фотовиставок під девізом «Історія і сучасність», — додав Ковтун.

За його словами, для гостей приготували свято «В гостях у Рєпіна» — з виставкою-продажем ексклюзивних кондитерських виробів і чаюванням за столами з писаними самоварами. Заплановано музичний «Рєпін-фест», концерт, а також дегустацію продукції місцевих виноградарів і бджолярів, включаючи майстер-клас з виготовлення гусарської пальонки.

«Примітно, що прогулятися маршрутами пленеру можна за допомогою анімованого гіда у вигляді додатку для електронних носіїв — смартфонів і планшетів. Судячи з заявок туристичних фірм, пленер відвідає не менш як десять тисяч осіб», — розповів Ковтун.

Читайте також: На пленер до «Синевиру» приїдуть європейські художники

Як стало відомо, на закритті пленера відбудеться вручення кращим художникам премії імені Рєпіна і аукціон картин і виробів народних майстрів.

За словами учасника церемонії відкриття пленера заступника голови Харківської ОДА Анатолія Бабичева, Репінский пленер — один з 8 проектів-переможців конкурсу Міністерства культури України «Малі міста — великі враження».

Як стало відомо, на його проведення вперше з держбюджету виділено 0,5 млн грн.

Фото Харківської ОДА