У Балаклії 26 родин в’їхали у нові оселі замість зруйнованих вибухами будинківПрактично всі аварійно-відновлювальні роботи в Балаклії завершені, будівельникам залишилося дофарбувати фасади на чотирьох будинках

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації, про це заявив голова Балаклійської РДА Степан Масельський.

«Опалювальний сезон у місті розпочався. Зараз газові служби завершують під’єднання квартир по вулиці Арсенальній, котрі були обладнані індивідуальним опаленням, до нової системи, яка має відповідну пропускну спроможність», — розповів Масельський.

За словами міського голови Балаклії Івана Столбового, якість виконання відновлювальних робіт у місті контролюють сертифіковані спеціалісти.

«Ми, як ніхто, зацікавлені у якості робіт, адже міськрада як замовник несе відповідальність за їхнє виконання. Чотири спеціалісти відділу ЖКГ не в змозі проконтролювати цей процес, тому ми підписали угоди щодо технічного і авторського нагляду з фахівцями, які мають відповідні ліцензії. Вони разом із нами підписують акти виконаних робіт. Крім того, до цієї роботи протягом всього цього часу ми залучали громадськість», — розповів Столбовий.

Він повідомив, що з 128 млн грн, виділених на відновлення, міськрада профінансувала майже 100 млн, в опрацюванні — ще 28 млн по тих підрядних організаціях, які завершують оформлювати документацію щодо виконаних робіт.

«Крім того, велику роботу провели щодо приватного сектору — на встановлення вікон було спрямовано 4,5 млн грн благодійних коштів. На матеріальну допомогу постраждалим було виділено 30 млн грн з обласного бюджету, 5 млн грн — з районного та 4,5 — з міського бюджету. За допомогою до нас звернулися 3 400 сімей. 3 048 домоволодінь вже отримали кошти, середній розмір допомоги — 13,5 тис. грн», — розповів Столбовий.

Що стосується власників 27 помешкань, які були повністю зруйновані, 26 з них вже в’їхали у нові оселі, один розглядає запропоновані варіанти.

Як повідомляв Depo.Харків, уночі 23 березня у Балаклії внаслідок загоряння відбулася детонація військового арсеналу. Через небезпеку для життя з Балаклії та дев’яти прилеглих сіл евакуювали близько 20 тисяч людей. Внаслідок вибухів загинула одна людина, ще близько п’яти отримали поранення. 24 березня військові заявили, що пожежа на арсеналі ліквідована.

А поделиться?