У 2018 році «Харківгаз» зафіксував 3,5 тис. випадків незаконного використання газуПротягом 2018 року ПАТ «Харківгаз» зафіксував 3,5 тис. випадків несанкціонованого використання газу. З них — понад 960 шляхом втручання в роботу газового лічильника. За фактами незаконного використання державного енергоресурсу крадії мають оплатити 10 млн грн нарахованих збитків.

«В 2018 році кількість випадків крадіжок газу через втручання в роботу лічильника зросла на 58%. Минулого року споживачам, які втрутились в роботу лічильника для зменшення показань до сплати нараховувалась тільки вартість експертизи (близько 3 тис. грн). Цього року махінації з лічильниками коштуватимуть в десятки раз більше», — зазначила директор комерційний ПАТ «Харківгаз» Ірина Лістова.

Читайте також

$3000 за немовля: на Харківщині чиновниця вимагала хабар за допомогу в усиновленні Сьогодні, 03:58

Антимонопольний комітет перевірить облгази через завищені суми у платіжках Сьогодні, 01:29

Експертизи газових лічильників споживачів проводяться за участю представників служб ПАТ «Харківгаз», державного метрологічного підприємства «Укрметртестандарт». Споживач, за власним бажанням, може бути присутнім при проведенні експертизи свого приладу обліку.

Якщо втручання в роботу лічильника комісією не підтверджено, вартість експертизи не нараховується до сплати споживачу. Оплата збитків за несанкціоноване використання газу та вартість експертизи лічильника здійснюється тільки при підтвердженні факту крадіжки газу.

В грудні 2018 р. НКРЕКП було внесено зміни до Кодексу ГРС. Відповідно до змін, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки споживачу, крім вартості експертизи, доведеться оплатити збитки за несанкціоноване використання газу. Тобто не залежно від того чи прострочений термін повірки лічильника споживача, крадії мають оплатити вартість експертизи – понад 3 тис. грн та збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується у кожному випадку окремо та в середньому перевищує 50 тис. грн.

А поделиться?