Турецькі автобуси та розширення доріг: у Харкові – міжнародний форум з розвитку інфраструктури (відеоМіжнародний форум з розвитку муніципальної інфраструктури вперше проходить у Харкові. У ньому беруть участь представники міжнародних фінансових організацій, центральної влади і чиновники на місцях.

Під час заходу презентують турецькі автобуси на дизельних та електродвигунах.

Протягом поточного року до Харкова планують завезти з півтори сотні таких автобусів. А загальна партія складає п’ятсот одиниць техніки. Про вартість транспорту в міськраді не кажуть. Але додають, що в майбутньому хочуть збирати такі автобуси в Харкові. Про підприємства та строки зараз не йдеться.

Говорили і про фінансові надходження. Минулоріч “Житлобуд-1” продав понад 6 тисяч квартир у Харкові та отримав більше 4 мільярдів гривень інвестицій, розповідає голова правління компанії Валерій Арутюнов.

До кінця літа планують завершити поставку до Харкова партію тролейбусів “Богдан” – приблизно 50 одиниць. Це третя партія “рогатих”, які раніше закупили за кредитні гроші, розповів заступник міністра фінансів Олександр Кава. Також він додав, що будівництво двох станцій метро – “Одеська” та “Державінська” – планують завершити у 2025 році. Загальна вартість робіт – кредитних 320 мільйонів євро.

Також планують виділити гроші на завершення ремонту дороги “Київ-Полтава-Харків”, додає Кава. Її планують розширити до чотирьох смуг за два роки. Говорили на форумі і про харківську кільцеву.

На форумі підіймали питання податків для фізичних та юридичних осіб. Їх запропонували підвищити задля збільшення нарахувань до місцевого бюджету.

Цьогоріч “Житлобуд-1” розпочав зведення будинків у Краматорську та Маріуполі. На форумі планують домовитися із представниками й інших міст.

Цьогоріч “Житлобуд-1” планує завершити реконструкцію Харківського зоопарку. Наразі там працюють близько 800 робітників.