Три роки після теракту в Харкові: мерія обміркує присвоєння школі імені загиблого патріота, а підозрюваний вимагає від суду перекладачаДосі немає ні омріяного однокласниками загиблого вшанування пам’яті хлопця, ні вироку звинуваченим у тероризмі.

У третю річницю від дня теракту біля Палацу спорту в Харкові родичі загиблих усе ще чекають на покарання винних у трагедії 2015 року під час маршу єдності, коли поряд із колоною патріотів спрацювала міна. Тоді загинули четверо учасників мирної ходи, ще дев’ятеро були поранені, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наймолодшому з загиблих Данилі Дідику було лише 15. Після його смерті однокласники хлопця попросили назвати школу на його честь. «Тому що інакше на той момент здавалося, що бути не може. Директор підтримала від самого початку», — розповіла мама однокласника Тетяна Звєздіна. Однак ідея досі лишається на рівні розмов. Директор школи №11 Світлана Проценко запевняє, що пам’ять школяра вшановують різними способами – проводять аукціони, спортивні змагання, турніри. А от називати школу на його честь вона не хоче. «Ніхто не каже, що Даніна смерть не є героїчною. Я кажу про те, що героїзація дитячої насильницької смерті не може бути прикладом», — пояснює педагог.

ВідеоУ Харкові родичі загиблих досі чекають на покарання винних в теракті 2015 року

Тоді під час Маршу єдності у середмісті спрацювала міна. Загинули четверо учасників мирної ходи, ще дев’ятеро були поранені. Поліція затримала трьох чоловіків, яких вважає виконавцями теракту. Чому досі немає вироку, і чи пам’ятають у Харкові тих, хто загинув за Україну, дивіться у сюжеті.

Коли однокласники та їхні батьки зрозуміли, що обіцяне не справдиться, вони пішли іншим шляхом. «Ми вимушені були підключити громадськість, подати петицію, котра зібрала понад п’ять тисяч голосів – її підписали дуже швидко, протягом тижня», — розповіла директор фонду пам’яті Данила Дідика Олена Соловйова. Тепер це питання розгляне міська рада.

Читайте також: Теракт у Харкові: відомі імена двох загиблих, а 15-річний підліток перебуває на межі життя і смерті

Тим часом батьки загиблого хлопця слідкують за судовим процесом над особами, яких слідство підозрює в організацію теракту. «Коли ви прокидаєтеся вранці та думаєте, є в тебе сьогодні засідання чи нема, не будучи адвокатом. Це вже якась частина життя. Я жити втомився взагалі», — зізнається Андрій Дідик. Підсудні, яких звинувачують у роботі на російські спецлужби, своєї провини не визнають, на засіданнях поводяться впевнено та інколи навіть зухвало, адвокати засипають суддю клопотаннями, а один із підозрюваних навіть зажадав собі перекладача. «Колегія суддів продовжує ігнорувати клопотання про переклад інформації в даній справі на зрозумілу мені російську мову на підставі того, що я нібито зобов’язаний знати українську мову», — висуває претензії чоловік.

Читайте також: Теракт у Харкові: жертв вибуху накривали прапорами України

Родичі загиблих упевнені, що справу навмисно затягують, ї адвокати і прокуратура погоджуються. «Вчиняється все, щоб не довести цю справу до кінця, щоб максмально відтягнути», — каже юрист Олег Головков. «Ми робимо все для того, щоби максимально прискорити винесення вироку. З нашої ініціативи суд засідає тричі на тиждень», — твердить прокурор області Юрій Данильченко. Прокуратура сподівається, що вирок винесуть за кілька тижнів.

Кореспондент ТСН Мар’я Уманська

А поделиться?