Суд змінив запобіжний захід харківському соратнику МедведчукаАпеляційний суд Харківської області відмовив у задоволенні скарги прокуратури, що вимагала взяти під варту голову Харківської територіальної ради руху «Український вибір — Право народу» Андрія Лесика, але не залишив у силі колишній запобіжний захід, повідомив його адвокат Дмитро Тихоненков.

«Суд ухвалив нове рішення — домашній цілодобовий арешт», — сказав Д.Тихоненков кореспонденту агентства «Інтерфакс-Україна».

За його словами, суд оголосив лише резолютивну частину рішення, тому він не знає, чим керувався суд під час ухвалення рішення про зміну запобіжного заходу. Д.Тихоненков стверджує, що в резолютивній частині рішення не згадується про необхідність носіння електронного браслета.

Як повідомлялося, 5 березня А.Лесик заявив, що йому хочуть обрати запобіжний захід у новій справі — про опір працівникові СБУ і заподіянні йому легких тілесних ушкоджень у грудні 2017 року. Він також оприлюднив у Facebook копію першої та останньої сторінки клопотання про обрання запобіжного заходу, з якого випливає, що його хочуть узяти під варту без можливості внесення застави.

У прес-службі прокуратури Харківської області кореспонденту агентства «Інтерфакс-Україна» підтвердили, що А.Лесику хочуть обрати запобіжний захід у новій справі.

«Своїми умисними протиправними та злочинними діями Лесик вчинив в ідеальній сукупності кримінальні правопорушення — злочини, передбачені ч.2 ст.342 та ст.345 КК України, тобто опір працівнику правоохоронного органу під час виконання службових обов’язків та умисне заподіяння працівнику правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням працівником службових обов’язків», — сказали в прес-службі прокуратури.

Київський райсуд Харкова 7 березня відпустив А.Лесика на поруки народного депутата Василя Німченка («Опозиційний блок»). Прокуратура подала апеляційну скаргу.