Суд залишив у СІЗО підозрювану в організації вибуху у рок-пабі в ХарковіКиївський райсуд Харкова продовжив ще на 60 діб арешт Марині Ковтун, підозрюваній в організації вибуху у рок-пабі «Стіна» восени 2014 року, внаслідок чого постраждали 13 людей.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів адвокат Олександр Шадрін.

«Суд продовжив для підозрюваної тримання під вартою, тобто в СІЗО, ще на 60 діб», — повідомив адвокат.

За його словами, на засіданні вивчали 5-й том справи, а загалом їх 16: «Для прискорення процесу з урахуванням клопотання сторони захисту, суд, як оголошено, проведе вісім засідань до початку квітня».

«Наступне засідання призначено на 14 березня, на 11:30. Суд розгляне матеріали чергового тому», — додав адвокат.

«Підозрювана брала участь у засіданні суду в режимі відео-конференції. Зараз вона утримується в Качанівській жіночій колонії в Харкові, куди її перевели з Харківського СІЗО», — пояснив адвокат.

За його словами, перевід здійснено за скаргою заарештованої: «У СІЗО її тримали в одному приміщенні з курцями, що їй протипоказано за станом здоров’я».

Читайте також: Стрілянина у Харкові: суд знову перенесли — не прийшов адвокат

Як повідомляв раніше Укрінформ, увечері 9 листопада 2014 року біля стійки бару у рок-пабі «Стіна» на вулиці Римарській в центрі Харкова — популярному місці зустрічей учасників АТО — вибухнув пристрій, начинений болтами і гайками. Від вибуху постраждали 13 людей. В якості підозрюваного в організації теракту, а також — посяганні на зміну меж території України, придбання та зберігання зброї і боєприпасів та керівництві однієї з груп терористической організації «Харківські партизани» затримана 48-річна Марина Ковтун.

Восени 2014 року затримано 12 членів диверсійної групи, причетної до вибухів на Харківщині: у них виявлений відеозвіт про вибух у рок-пабі «Стіна».

На одному з судів свідчення проти Ковтун дав член організації козаків, який разом з нею проходив вогневу, тактичну і медичну підготовку в Росії.

За версією сторони обвинувачення, з весни 2014 року Ковтун взяла участь у проросійських мітингах в Харкові і зберігала в гаражі зброю: гранатомет, автомати, протипіхотні міни.

За словами прокурора Харківської області Юрія Данильченка, вибух у пабі «Стіна» — перший теракт в Харкові, здійснений не для залякування, а для вбивства.

А поделиться?