Суд заборонив діяльність харківської громадської організації «Русь триединая»Рішення суду базувалося на матеріалах департаменту захисту національної державності СБУ.

«Співробітники спецслужби встановили, що учасники організації, зокрема, були активними учасниками так званого «Антимайдану». Вони також вимагали проведення референдуму щодо федералізації України та організували низку хресних ходів центральними вулицями Харкова, під час яких закликали до створення фейкової «Харківської народної республіки» із подальшим входженням її до складу РФ», – повідомили в СБУ в понеділок, 8 жовтня.

Харківську обласну громадську організацію «Русь триединая» заснували у 2004 році. Її представники регулярно проводили пікети з вимогою захистити права російської мови та зберегти школи з викладанням російською мовою. Вони також виступали за «необхідність збереження єдності Православної церкви Московського патріархату».

Як повідомила LIGA.net прес-секретарка СБУ Олена Гітлянська, глава організації виїхав до Росії після візиту до нього співробітників СБУ.

«Згідно з інформацією, опублікованою на сайті організації, її керівник – Сергій Моїсеєв. За словами прес-секретаря СБУ, він – громадянин України і втік до РФ після бесіди, яку з ним провели співробітники Служби безпеки. Що стосується інших членів організації, то з ними, з кожним індивідуально, СБУ проводить «профілактичні бесіди», – зазначає видання.

Нагадаємо, харківського фотокореспондента засудили до трьох років в’язниці за світлини з окупованих територій.