Суд виніс вирок росіянці, яка катувала українських бійцівКиївський районний суд Харкова виніс обвинувальний вирок щодо працівниці так званого «міністерства державної безпеки» ДНР «, громадянки РФ Лариси Чубарової з позивним «Тереза» і засудив її до 11 років в’язниці з конфіскацією майна. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області у четвер, 29 червня,

Згідно із повідомленням, прокуратура довела у суді, що у червні 2014 року жінка вирішила долучитися до участі у діяльності так званої «ДНР» та виїхала до Донецької області. Там вона працювала під керівництвом начальника управління контррозвідки псевдоміністерства державної безпеки «ДНР», обіймала посаду так званого «коменданта» кількох населених пунктів Донеччини, захоплених терористами.

Крім того, працівниками Служби безпеки України в області зібрано докази особистої участі підозрюваної в допитах полонених — як мирних місцевих жителів, так і військових Збройних сил України.

«Тереза» займалася пошуком та передачею представникам  «ДНР» відомостей про чисельність особового складу, вид та кількість озброєння і військової техніки, пересування з’єднань та підрозділів Збройних сил України, аналізом розвідувальної інформації. Серед її «службових обов’язків» – матеріально-технічне забезпечення діяльності незаконного збройного формування терористичної організації «ДНР», формування окремих груп розвідувального призначення з метою військового опору ЗСУ», — додали у прес-службі відомства.

Зазначається, що вирок суду не набув чинності, оскільки триває час на апеляційне оскарження.

Нагадаємо, у квітні 2015 року СБУ затримала росіянку, працівницю т.зв. міністерства державної безпеки «ДНР» на прізвисько «Тереза», підозрювану в організації вибуху стели з державним прапором у Харкові та ще низки терактів у місті. За інформацією СБУ, на початку 2014 року вона була активною учасницею харківського «антимайдану» та проросійських протестних акцій. Згодом вона нібито приєдналася до терористів у Донецьку, де була зарахована до «міністерства», яке під керівництвом російських спецслужб формує диверсійні групи для вчинення терактів в українських містах. Також відомо що «Тереза» причетна до катувань українських військових і привселюдно розстрілювала бійців АТО.

А поделиться?