Страйк зневірених комунальників і гарячі батареї в «бабине літо» — у Харкові розпочався опалювальний сезонТепловики вийшли, але не працюють

Перший день опалювального сезону почався зі страйку тепловиків. Співробітники Індустріальної і Московської філій КП «ХТМ» вийшли на роботу, але без грошей, а їм винні зарплату за 3 місяці, працювати не стали.

Здавалося б, зустріч із главою комунального підприємства Сергієм Андрєєвим, яка пройшла в минулу п’ятницю, повинна була заспокоїти робітників. Але вона дала рівно протилежний ефект: все, що розповідав Андрєєв, переконало майстрів у тому, що не бачити їм грошей аж до Нового року, розповіли «Коментарям. Харків» співробітники філії.

В Індустріальній філії «ХТМ» страйкують робітники і майстри, а ось інженери і начальство до акції протесту не приєдналися, хоча теж не отримують зарплату три місяці.

Влада звинувачує в боргах по зарплаті … газовиків

Усі вийшли та всі працюють, запевняє заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Руденко, і просить назвати прізвища тих, хто проти роботи без зарплат.

«Я був сьогодні в Шевченківському районі – усі працюють, усі ставляться з розумінням. Гроші вони побачать в кінці жовтня, тому що на сесії міськради будуть виділяти кошти на підтримку теплових мереж, на зарплату. У них борг за два місяці (насправді за 3 — прим. авт.) І плюс зараз вони будуть отримувати гроші за опалення. Усі гроші, які надійдуть на рахунки, будуть йти на погашення зарплати. Думаю, що протягом півтора-двох = місяців закриється весь борг (перед співробітниками — прим. авт.)», — прогнозує Андрій Руденко.

Причину затримки з зарплатами віце-мер пояснює тим, що нібито постачальники газу «забирають 90% з бюджету« ХТМ» згідно постанови № 217.

Постанова № 217 лише перераховує, куди тепломережі повинні перераховувати зароблені кошти – на зарплату, постачальникам газу, а не розставляє пріоритети, кому і в якій черговості платити, зазначив харківський правозахисник в сфері ЖКГ Михайло Гаєвський.

До кінця дня стало відомо, що в Харківській міськраді почули страйкарів і вирішили виділити гроші, щоб погасити всі борги перед працівниками «ХТМ». Про це повідомив депутат міськради Ігор Черняк.

«Спочатку планувалося – 50 мільйонів, але завтра на сесії буде виділено 90. За словами чиновників, цієї суми повинно бути досить для погашення всіх поточних боргів із зарплати співробітникам КП «ХТМ». Добре, що борги перед людьми погасять. Погано, що системно проблему ніхто не вирішує і навіть не збирається! (В липні з міського бюджету також виділили кошти, щоб погасити борги по зарплаті, що накопичилися з весни — авт.) Влада почула співробітників КП, коли ті перестали мовчати й оголосили страйк. Не було б страйку – знову б сиділи без грошей, але з обіцянками Андрєєва, які нічого не варті», — зауважив Черняк.

Затопили в квартирах при +22 на вулиці

Готовність КП «ХТМ» до запуску опалення яскраво ілюструють розриті по всьому Харкову магістралі. Причому деякі ями лякають городян вже не один тиждень і навіть місяць.

І тим не менше, всупереч страйку і теплій сухій погоді, яка буде радувати харків’ян ще два тижні, комунальники почали подачу тепла в школи, лікарні і дитсадки. До слова, 1 пологовий будинок вже десять днів з гарячими батареями – відразу після похолодання головлікар звернулася до тепловиків, щоб вагітні та новонароджені не мерзли, розповіли «Коментарям. Харків» у КП «ХТМ».

Сьогодні ж одними з перших отримали тепло і жителі Північної Салтівки, однак замість радісного ажіотажу це викликало обурення.

«Рік тому було так само: на вулиці +22, а в будинку батареї шпарять. Я дзвоню в «ХТМ», кажу: «Ви там з глузду з’їхали? У нас в квартирі зараз +30!». А мені відповідають, що у них план і взагалі, бабусі мерзнуть. Зараз палять газ при теплій погоді, але як тільки вдарять морози, тут же почнуть економити. І все це – за вельми чималі гроші з наших кишень», — розповіла харків’янка Оксана.

Так, дійсно, щоб дати тепло в будинки, на вулиці повинна бути температура не вище + 8 ° С протягом трьох діб, погоджується заступник мера Андрій Руденко. При цьому гарячі батареї теплою осінню (вдень 15 жовтня була +22 ° С) чиновника не бентежать.

«Ми не включили опалення, ми почали заливати систему в Київському і Шевченківському районах, щоб виявити дефекти. У нас на запуск всієї системи опалення є два тижні – у цей час можуть бути пориви, які краще усунути до холодів», — пояснює Руденко.