Старт сезону: у Харкові почали обігрівати лікарні, дитсадки та школиУ Харкові стартував опалювальний сезон – всупереч денній температурі +23 градуси співробітники Харківських теплових мереж почали обігрівати житлові будинки, школи, дитсадки та лікарні.

Городяни розділилися на два табори – одні скаржаться на нестерпний холод, інші благають почекати з опаленням хоча б на тиждень.

«Так, є норма, щоб розпочати опалювати, протягом трьох діб середня температура на вулиці не повинна перевищувати +8 градусів, але по системі теплопостачання ми повинні включатися не пізніше 15 жовтня», — пояснила «Коментарям. Харків» прес-секретар«ХТМ» Тетяна Чуйкова.

Зараз ХТС починає обігрівати лікарні, дитсадки та школи, тому що батьки скаржаться, що діти мерзнуть. Щоб запустити систему опалення, знадобиться 4-5 днів – стільки необхідно, щоб теплотраса прогрілася. І тільки потім тепловики обіцяють підвищити температуру, щоб мешканці не відчували сильного перепаду.

«А дома включаємо ті, що централізовано підв’язані під соціальні об’єкти. Або ті, де за сприянням Світового банку встановили індивідуальні теплові пункти з температурним регулюванням – ми повинні їх перевірити. Таких теплових пунктів у Харкові 250 – їх монтували в підвалах тих будинків, де було найбільше скарг від споживачів щодо якості опалення та гарячої води», — розповіла Чуйкова.

Аномально тепла харківська осінь на руку тепловикам – систему, зношену на 90%, заповнюють поступово – щоб поривів було менше. І навіть якщо і рвонуть магістралі, зараз їх полагодити буде легше, ніж в морози. Адже ті 40 з гаком км труб, які переклали в цьому році, це всього лише 1,5% від необхідного ремонту, повідомили в «ХТМ».

Раніше «Коментарі. Харків» проаналізували, як може відбитися на харків’ян зміна власника ТЕЦ-5 і наймасштабніший ремонт теплових мереж за останні 40 років.

А поделиться?