«Спорт – це ліки»: у Харкові відбулися змагання «Ігри героїв» для атлетів-ветеранів АТО – репортаж (Відео)У Харкові відбулися змагання ‘Ігри героїв’ для атлетів-ветеранів АТО 5 канал

Харків

20.05.2019 08:09

Наступний етап «Ігор героїв» відбудеться у Львові

За темою

Треті «Ігри героїв» пройшли у Харкові. На центральній площі міста зібралися атлети-ветерани АТО з різних куточків України. Змагаються у трьох категоріях – аматори, професіонали та спортсмени на візках. Переможуть найсильніші. Та головне – це реабілітація, яку отримують ветерани під час таких заходів, кажуть організатори.

На цьогорічних «Іграх героїв» у Харкові Сергій Білан – глядач. Ветерану АТО всього 25 років. На війну пішов добровольцем, коли йому виповнився 21 рік. Був навідником на БМП. Влітку 2016-го поблизу Зайцевого у його бліндаж прилетів снаряд 152-го калібру. Отямився хлопець вже у лікарні. Без лівої руки та ноги. Потім – тривала реабілітація А нині з’явилось бажання перемагати у спорті. Наступного року Сергій планує взяти участь у «Іграх». Вже почав тренуватися.

«Коли хлопці підійшли, то я кричав: «Добийте!» То шоковий стан було. Було тяжко. Потім в госпіталі усвідомлювати все це було дуже боляче. Але бойовий дух додали волонтери, хлопці там також лежали, отримали поранення. Ми тримаємося. Мені хочеться чогось досягати, прагнути, досягати цілей», – каже Сергій.

Саме заради таких, як Сергій Білан, вирішив брати участь у змаганнях ветеранів киянин Дмитро Котов. Щоб стати прикладом. Обидві ноги армієць втратив наприкінці 2016-го року. Під час виконання бойового завдання підірвався на міні. Спорт для нього — це реабілітація. Після поранення Дмитро здобув срібло на відбірковому турнірі «Ігор нескорених», брав участь у марафоні морської піхоти. На «Іграх героїв» вперше.

«Для мене спорт – це як ліки. Якщо я не буду займаться спортом, я долго не проживу. Це як інсулін для мене», – каже Дмитро.

У Харкові змагання ветеранів відбувається втретє. Участь у ньому беруть 14 спортсменів з різних куточків України. Основа змагань — крос-фіт. Це виконання певного комплексу за мінімальний час.

Після кожного змагання учасники отримують бали відповідно до місця, яке вони посіли. За перше місце спортсмен отримує один бал, за друге – два. Перемагає той, хто набере найменшу кількість балів. У глядачів кожна вправа, виконана учасниками змагань викликає захоплення.

«Коли хлопці стрибають на тумбу з однією ногою чи піднімають штангу з однією рукою, я не знаю, як це можна виконати взагалі. Напевне, що вони дуже великий стрижень мають всередині. Вони здатні подолати всі незгоди, які зустрічаються на їх шляху», – говорить глядачка Олена Вовк.

Після перших вправ Дмитро Котов відпочиває. Каже, зробив максимум з того, що задумував. За перемогою не женеться. Головне для нього – участь. І додає: «Протези злітають. Ой, які емоції!».

Наступний етап «Ігор героїв» відбудеться у Львові. А наприкінці літа – фінал у столиці.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, «5 канал»

Дивіться також фотогалерею за темою:

Invictus Games: Порошенко особисто вручив «нескореним» високі державні нагороди – фото

Читайте за темою