Спалах АЧС виявили на ХарківщиніКИЇВ. 17 липня. УНН. На Харківщині виявили спалах африканської чуми свиней. Про це повідомили в щоденному зведенні Харківської ОДА, передає УНН.

«В приватному будинку в селі Федорівка Харківської області 14 липня стався випадок загибелі свійської свині. Згідно з результатами досліджень виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Проводяться карантинні та протиепізоотичні заходи в осередку захворювання. Виставлені карантинно-дезінфекційні бар’єри на основних автошляхах. Проводиться робота з облаштування 2-х ветеринарно-поліцейських постів.

Вилучено 1 тушу свині з 3-кілометрової зони від осередку зараження і здійснена її евтаназію і спалювання в спеціально обладнаному місці,» — йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В.Чопенко розповів, чому українська ветслужба не може ефективно протистояти АЧС 

Зазначається, що для ліквідації надзвичайної ситуації залучено чотири одиниці техніки та 22 людини.

Як повідомляв УНН, за даними збитки вітчизняного свинарства через АЧС досягли 200 млн грн. Експерти при цьому прогнозують, що в поточному році африканська чума не покине і може завдати держбюджету країни більше 1,5 млрд грн збитків.

Політики ж вважають, що профільні відомства, покликані боротися з чумою, залишили фермерів з проблемою і її катастрофічними наслідками наодинці.

Зокрема, за словами народного депутата С.Тригубенка, європейські країни вже також стомилися спостерігати за неміччю вітчизняної Держпродспоживслужби у боротьбі з АЧС. 

А поделиться?